Imagine Despre orice Imagine

Moderatori: Katutza, cristian1, Paulici, bb_girl

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Mesajde Paulici » 20-Feb-2009, 20:14

Deci.. ce a postat Bosse despre Tauri .. mi se potriveste in proportie de 97 %. [:-P
Paulici
Best Friend
Best Friend

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Hordy » 20-Feb-2009, 20:15

Şi mie păulici [:-P
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Nume real: Hordoan Adrian

Mesajde justangel » 20-Feb-2009, 21:09

Mi-am citit si eu horoscopul,in mare parte e adevarat dar nu chiar tot.Oricum cel mai bine sunt descrisa in horoscopul chinezesc,acolo toate sunt exact asa cum sunt eu.
"Si ma tem privind la tine....ca ti-o jur nu m-ar mira.
Daca ai prinde aripi albe si la ceruri ai zbura!"
justangel
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 00:02

Juliana scrie:
Hordy scrie:Îmi plac oamenii geniali. Ador persoanele de la care am de învăţat şi asimilat. Nu îmi plac oamenii încuiaţi cu puţine orientări spre viitoru. Îmi place să primesc cadouri dar nu scumpe ci simbolice. Un cadou scump înseamnă pentru mine o oblogaţie şi mie nu îmi plac datoriile. Eo sunt un om deştept, da nu te uita uimită nu sunt modest, sunt geniu. Dacă vrei să intri în cercul meu de prieteni trebuie să îţi meargă căpăţâna.
Mereu sunt cel mai bun în tot ce fac. Mereu sunt în frunte.

Asta ce vrea sa insemne? Ca te mai gandesti daca ma incluzi in cercul tau de prieteni ? :))

Aştept tortul :D ţi-am spus îmi plac cadourile simbolice
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 00:45

M-a nimerit cam 80% sa zic asa :-? Dar e foarte tare horoscopul. Mi-a placut mult [:-P
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 00:49

~X( ~X( aşa îmi ghicesc ăia în palmă. Sau iliuţă puţă
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde NightCrawler » 21-Feb-2009, 06:05

Katutza scrie:Varsatori: Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

He he he... multumesc lu` mama ca m-a facut baiat inventiv. :)) =))

Katutza scrie:Varsator: Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala- Dumnezeu- Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri, etc, deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. O data ajuns acolo, il enerveaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca sunt trimisi de urgenta inapoi in corp.

Sylv tre' sa ia aminte. =))

BOSSE83 scrie:VARSATOR.Este mai mult un prieten si un tovaras de drum decat un iubit. Doreste sa-si pastreze independenta si de aceea nu se ancoreaza prea puternic. Asteapta mult de la partener, avand tendinta de a-si aseza partenerul pe un piedestal inalt. Isi da seama imediat de caracterul unei persoane, deoarece nu se lasa furat de aparente. Intra repede in legatura cu strainii si le castiga simpatia.

Se prea poate sa fie asa... partea cu "mai mult tovaras decat iubit". Si chiar am observat chestia asta la mine de ceva ori... :-? ... Si da, astept mult de la partener. Si-ntotdeauna critic ce-i de criticat...

BOSSE83 scrie:Abordeaza dragostea mai mult din punct de vedere rational, incercând sa combine ambele niveluri, lasandu-se condus de stimulente mentale. Ar putea avea inclinatii spre flirt, indecizie, sa traiasca pe doua planuri simultan, preferand mai mult aventurile in locul angajamentelor. Totusi stie sa faca juraminte de loialitate daca va gasi un interlocutor cu o dispozitie senina, pasionat la fel ca si el.

:oops: ...

BOSSE83 scrie:In general nu primeste atata iubire cata ofera. Isi exprima sentimentele intr-un mod original, greu de inteles uneori. Chiar si in dragoste incearca sa inventeze mereu ceva nou, nemaivazut. Este amabil, tolerant, serviabil, simpatic in relatia cu partenerul.

Io sa-mi bag ceva in fraza asta... mai ales la inceputul ei...

BOSSE83 scrie:Pentru a-l cuceri, e de ajuns sa ai o doza cat de mica de originalitate care sa-i atraga atentia, deci nu fi niciodata la fel ca toata lumea. Un dram de nebunie nu strica. Mergeti impreuna la filme SF, urmariti emisiuni la televizor, inchiriati casete video, visati impreuna cu ochii deschisi, chiar daca dati nastere la utopii.

Ma sa fiu al dreaq? :)) :oops:

BOSSE83 scrie:Il atrag discutiile in contradictoriu, deci nu lua contradictiile ca un afront personal, ci ca o modalitate de a-i starni interesul asupra ta. Ii place sa discute despre calculatoare, avioane, spatiu, cosmos, astronautica, internet, inventii ultrmoderne, organizatii internationale, cinema, univers, viitor, frati, prieteni, moda, masini. Aviatia, parapsihologia, politica, astrologia, informatica, electronica, stiinta de ultima ora pot fi subiecte favorite pentru un Varsator.

Discutii in contradictioriu... si cica de ce ma tot tachinez cu Sylv mereu. =)) Si dap, chiar imi plac discutiile despre toate domeniile alea. :o

BOSSE83 scrie:O plimbare in viteza cu masina sau cu motocicleta, in care sa simta puternic spiritul sau independent desfasurandu-se dar si vantul suflandu-i prin par...

Sa mor de-mi place vreun pic viteza. :|

BOSSE83 scrie:Scoate-i in evidenta valoarea, pentru ca ii place sa i se recunoasca meritele, modestia nefiindu-i deloc caracteristica. Nu-i impune reguli si conventii, pentru ca se va simti cobnstrans si s-ar putea sa isi piarda interesul pentru tine. Este adeptul noului si al schimbarilor.

Pana la ultima propozitie, zice bine... chiar foarte bine... mai putin la schimbari. Le detest. :|

BOSSE83 scrie:Tu trebuie sa fii cel care se schimba, nu el. Este foarte fidel, oferind sprijin partenerului tau, deci nu ezita sa-i ceri ajutorul la nevoie. Va face totul pentru tine.

Mda... asta e cum nu se poate mai veridica. :|

BOSSE83 scrie:... accepta-i atitudinea deschisa spre toti, deci nu fi posesiv cu un Varsator. Daca are libertate si planuri de viitor, un Varsator este cel mai fericit.

Amin!
ImaginePalmares în viaţăImagine

- flori, fete sau băieţi;
- şotron;
- ţară, ţară, vrem ostaşi;
- ţurca;
- hockey (versiunea vintage, iarna, pe gârla îngheţată);
- de-a v-aţi ascunselea;
- lapte gros;
- leapşa;
- miuţa;
- hoţii şi vardiştii;
- raţele şi vânătorii.

[ ... ]
NightCrawler
Omu' nopţii
Omu' nopţii

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 11:41

Cati barbati avem pe forum? =)) 4 nu? Hai sa va dau ceva =))

Defectele barbatului Berbec

Barbatii nascuti in aceasta zodie sunt foarte incapatanati. Si cand este vorba de un berbec, incapatanarea este un defect, deoarece nu suporta sa le spui ca nu au drepate, chiar si cand e atat de evident ca nu este ca ei. Ia decizii si actioneaza inainte sa gandeasca (un lucru des intalnit la barbati).

Are impresia ca le stie pe toate, ii place sa faca pe seful si te va iubi foarte mult daca te vei supune pretentiilor sale exagerate. Daca nu vei face cum dicteaza el, va deveni nervos si agitat si te vei distra copios urmarindu-i excesele de fuie asemanatoare unui copil care plange cand mama nu vrea sa-i cumpere o acadea.

Vrea mereu sa fie in centrul atentiei, se da in spectacol (adica se face de ras, de cele mai multe ori), uita de zilele de nastere si de aniversari iar daca iti va da vreodata flori o va face doar pentru a ajunge in patul tau.

Niciodata sa nu te plangi de performantele sale sexuale. Se crede cel mai bun, cel mai puternic si cel mai experimentat, desi mai are atatea de invatat...
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 11:42

Defectele barbatului Taur

Cand l-ai cuoscut, pare idealul de barbat casnic, la picioarele tale, dispus sa iti indeplineasca orice dorinta. Deja parca ti-l si inchipui ducandu-se la piata si ajutandu-te cu cumparaturile, sau luand copiii de la scoala.

Intr-o anumita masura, nu te inseli. Taurul chiar este casnic. Excesiv de casnic, incat pana si tu vei deveni una dintre posesiunile lui si nu va mai trebui sa ai alta viata in afara de el.

Foarte gurmand, il multumesti uneori destul de greu, deci ar trebui sa te inarmezi cu cateva carti de bucate si sa te inchizi in bucatarie. Si cand abia crezi ca ai scapat de tot calvarul, urmeaza partea a doua: va trebui sa te inchizi in dormitor.

Foarte repede devine monoton si plictisitor. Nu vei obtine de la el mai mult de cateva raspunsuri monosilabice.

Orizonturile lui sunt destul de inguste, nu este deschis spre lucruri noi iar uneori chiar ai putea zice ca poarta ochelari de cal. Nu incerca sa il contrazici pentru ca niciodata nu iti va da dreptate. Mai bine poti incerca sa te certi cu peretii, decat cu el.

Chiar daca dispune uneori de resurse financiare suficiente sau chiar impresionabile, nu te astepta sa fie foarte darnic in ceea ce te priveste. Poate doar la inceput, pana va dobandi certitudinea ca esti a lui.

Daca te hotarasti sa te muti cu un barbat Taur, trebuie sa stii ca nu vei mai avea secrete, nu va mai fi nevoie sa iti verifici mailul in fiecare seara pentru ca deja a facut-o el, mesajele din telefonul tau ti le poate recita pe de rost, iar continutul gentii tale ii este atat de cunoscut... Oare de ce?

Chiar daca poate face o adevarata obsesie pentru tine, te poti astepta ca pur si simplu la un moment dat sa te "azvarle" afara din cuibusorul vostru de nebunii (mai mult culinare). Asa ca fi pe faza, pana si Taurul, in monotonia si rutina lui, iti poate tranti o asemenea surpriza neplacuta!
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 11:43

Defectele barbatului Fecioara

Barbatul Fecioara este lipsit de spontaneitate, cicalitor si foarte foarte critic. Isi planifica fiecare activitate in cele mai mici detalii pentru a fi sigur ca nu ii scapa nimic.

Evita orice conflict sau disputa, de teama confruntarii directe. Daca vrei sa ramana langa tine, abtine-te sa il critici, nu vei obtine absolut nimic decat ca va fi din ce in ce mai frustrat.

Iti va evalua fiecare gest si fiecare actiuni pe care le vei face. Pana si in dormitor iti va da note. Nu cumva sa indraznesti sa nu fii si tu la fel de ordonata ca si el si obsedata de curatenie, pentru ca isi va lua talpasita imediat. Sau, si mai rau, va incerca sa te educe.

Cu toate acestea, fii foarte atenta cu ceea ce spui si mai ales cu modul in care spui: se ataca foarte usor, orice lucru il ia personal si e foarte usor de ranit. Este cel mai paranoic semn al zodiacului, asa ca ai grija!

Cauta perfectiunea absolut in toate domeniile, deci inclusiv la tine. Nu isi vede si nu isi recunoaste propriile greseli, asa ca te vei chinui degeaba sa ii spui ca a fost vreodata vina lui. Este in permanenta stresat si nemultumi si nu stie sa se bucure cu adevarat de viata si sa ia lucrurile mai usor. Uneori aceasta atitudine revoltata si negativista iti poate face si tie foarte mult rau. Asa ca, daca alegi un barbat din zodia Fecioarei, trebuie sa dispui de o doza maxima de optimis la purtator!
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 11:43

Defectele barbatului Varsator

Varsatorul este o persoana imprevizibila, reusind sa te surprinda permanent cu diferite cadouri si party-uri surpriza, chiar in momentele cand tu nu-ti doreai altceva decat putina liniste. Chiar daca se vede ca nu esti incantata de eternele sale incercari de a te scoate din cotidian, barbatul Varsator va considera ca esti incantata de astfel de surprize.

Daca esti alaturi de un Varsator, pregateste-te sa faci fata energiei sale debordante. Pe cat este de energic, pe atat de retinut este in fata reprosurilor sau criticilor. Deci, daca incerci sa-l convingi ca a gresit cu ceva, nu te astepta la vreo reactie serioasa. Mai bine lasa usa deschisa pentru ca va fugi imediat cand va vedea ca esti pus ape harta.

Varsatorul traieste fiecare clipa la intensitate maxima, este mereu agitat si grabit, insa oboseste foarte repede. Deci, nu trebuie sa fii surprinsa atunci cand vii acasa si doresti sa petreci cateva clipe intime alaturi de el, iar el incepe sa sforaie inainte sa iesi tu din baie.

Vei fi surprinsa sa vezi cat de indiferent este fata de problemele pe care tu le consideri grave. Daca incui usa si nu reuseste sa fuga (la propriu) din fata responsabilitatilor, cu siguranta de va sfida si nu-ti va acorda atentie.

Nu incerca sa-i spui unui Varsator ca nimeni nu se pricepe la toate. Dorind mereu sa faca cea mai buna impresie, nu va ezita sa "repare" aparatele electrocasnice, sa mute mobila prin casa, sa "imbunatateasca" instalatia electrica etc., de aceea trebuie sa ai mereu la indemana trusa de prim-ajutor si nu ti-ar strica nici niste cursuri de acordare a primului ajutor.

A, si pregateste bani pentru a plati un profesionist daca ti se strica ceva prin casa, caci, pe langa faptul ca se va rani incercand sa te impresioneze, "omul bun la toate" va strica si mai rau ceea ce s-a apucat sa repare.

Cu alte cuvinte, barbatul varsator este mereu pus pe sotii, iresponsabil, cheltuitor si foarte neindemanatic. Deci, pregateste-te sa ai langa tine mai repede un copil, decat un barbat.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 12:07

Câtă dreptate la Taur kătu. Mai puţin faza cu monotonia. Niciodată nu sunt monoton ~X(
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Juliana » 21-Feb-2009, 12:23

Katutza ,dar defectele femeilor ,nu? :))
Juliana
Amic
Amic

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 12:24

Pe ea o interesează încă bărbaţii =)) =))
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Juliana » 21-Feb-2009, 12:27

Pai daca tot a inceput sa scrie horoscopul pentru baieti, ar fi trebuie sa-l scrie si pentru femei. Asta se cheama discriminare :))
Juliana
Amic
Amic

Mesajde bb_girl » 21-Feb-2009, 12:30

BOSSE83 scrie:Un Taur trece sentimentele prin stomac, de aceea poate fi usor cucerit atunci cand ii sunt asigurate nevoile primare ale vietii: mancarea, bautura, confortul, banii, somnul. . Trebuie sa-i respecti tabieturile si obieciurile, oricat ar parea de absurde. Trebuie evitate conflictele care il pot irita atat de tare, incat poate declansa o adevarata criza.

Bosse, ma enerveaza ca prea dreptate are horoscopul tau in anumite parti =)) =)) =))
I still have my Chuck Bass <3
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Juliana » 21-Feb-2009, 12:32

Am si eu doi tauri in familie. Cu unul ma impac binisor, cu celalalt pastrez distanta. :)) De stiut stiam ca le plac cadoriule si inca cum :))
Juliana
Amic
Amic

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 12:35

Atunci nu ai uitat ce trebuie să îmi dai nu ? [:-P
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Juliana » 21-Feb-2009, 12:37

Hordy scrie:Atunci nu ai uitat ce trebuie să îmi dai nu ? [:-P

Nu am uitat. Cred ca ai fi in stare sa ma chemi din mormant ca sa-ti dau cadoul :))
Juliana
Amic
Amic

Mesajde BOSSE83 » 21-Feb-2009, 12:37

Katutza scrie:Cati barbati avem pe forum? =)) 4 nu? Hai sa va dau ceva =))

Defectele barbatului Berbec

...Daca nu vei face cum dicteaza el, va deveni nervos si agitat si te vei distra copios urmarindu-i excesele de fuie asemanatoare unui copil care plange cand mama nu vrea sa-i cumpere o acadea.

...(adica se face de ras, de cele mai multe ori), uita de zilele de nastere si de aniversari iar daca iti va da vreodata flori o va face doar pentru a ajunge in patul tau.

Niciodata sa nu te plangi de performantele sale sexuale. Se crede cel mai bun, cel mai puternic si cel mai experimentat, desi mai are atatea de invatat...

X( Fals,nu-i nimic adevarat [-X Restul sunt adevarate [:-P
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Hordy » 21-Feb-2009, 12:38

Sunt convins de asta 8-}
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde bb_girl » 21-Feb-2009, 12:42

BOSSE83 scrie:VARSATOR.Este mai mult un prieten si un tovaras de drum decat un iubit. Doreste sa-si pastreze independenta si de aceea nu se ancoreaza prea puternic. Asteapta mult de la partener, avand tendinta de a-si aseza partenerul pe un piedestal inalt. Isi da seama imediat de caracterul unei persoane, deoarece nu se lasa furat de aparente. Intra repede in legatura cu strainii si le castiga simpatia. Abordeaza dragostea mai mult din punct de vedere rational, incercând sa combine ambele niveluri, lasandu-se condus de stimulente mentale. Ar putea avea inclinatii spre flirt, indecizie, sa traiasca pe doua planuri simultan, preferand mai mult aventurile in locul angajamentelor. Totusi stie sa faca juraminte de loialitate daca va gasi un interlocutor cu o dispozitie senina, pasionat la fel ca si el.

Este un partener original, modern, amical si detasat, un partener care iti poate deschide portile viitorului. Cu el poti impartasi experiente spirituale sau cel putin interese intelectuale cu totul aparte. O mare nevoie de independenta marcheaza aceasta unire. Pentru a ajunge la sufletul lui, trebuie sa te inflitrezi in anturajul lui de prieteni, intr-o organizatie sau asociatie. Cauta un partener fidel, care sa va fie in acelasi timp si un bun prieten. Are nevoie de independenta. Pentru Varsatori, exista posibilitatea de a lucra la un moment dat cu un prieten care sa ii devina mai apoi partener de viata. Adeseori doreste sa isi realizeze proiectele impreuna cu partenerul. In general nu primeste atata iubire cata ofera. Isi exprima sentimentele intr-un mod original, greu de inteles uneori. Chiar si in dragoste incearca sa inventeze mereu ceva nou, nemaivazut. Este amabil, tolerant, serviabil, simpatic in relatia cu partenerul.

Pentru a-l cuceri, e de ajuns sa ai o doza cat de mica de originalitate care sa-i atraga atentia, deci nu fi niciodata la fel ca toata lumea. Un dram de nebunie nu strica. Mergeti impreuna la filme SF, urmariti emisiuni la televizor, inchiriati casete video, visati impreuna cu ochii deschisi, chiar daca dati nastere la utopii. Il atrag discutiile in contradictoriu, deci nu lua contradictiile ca un afront personal, ci ca o modalitate de a-i starni interesul asupra ta. Ii place sa discute despre calculatoare, avioane, spatiu, cosmos, astronautica, internet, inventii ultrmoderne, organizatii internationale, cinema, univers, viitor, frati, prieteni, moda, masini. Aviatia, parapsihologia, politica, astrologia, informatica, electronica, stiinta de ultima ora pot fi subiecte favorite pentru un Varsator. O plimbare in viteza cu masina sau cu motocicleta, in care sa simta puternic spiritul sau independent desfasurandu-se dar si vantul suflandu-i prin par, o seara cu prietenii, un film politic, SF, o comedie sau unul pe teme stiintifice, un documentar pe Discovery sau o discutie despre viitorul planetei pot fi un bun inceput pentru o seara in doi. Scoate-i in evidenta valoarea, pentru ca ii place sa i se recunoasca meritele, modestia nefiindu-i deloc caracteristica. Nu-i impune reguli si conventii, pentru ca se va simti cobnstrans si s-ar putea sa isi piarda interesul pentru tine. Este adeptul noului si al schimbarilor.

Este vesel si optimist, incercand sa te molipseasca si pe tine, asa ca nu-i arata niciodata o fata imbufnata si trista. Nu-i impune o viata singuratica sau izolata, nu-l lega numai de tine, pentru ca iubeste libertatea si societatea. Numarul 2 nu inseamna prea mult pentru el, ci doar lumea, universalitatea, umanitatea. Ii plac surprizele si schimbarea, de aceea trebuie sa te schimbi din mers daca vre sa-i stai alaturi. Tu trebuie sa fii cel care se schimba, nu el. Este foarte fidel, oferind sprijin partenerului tau, deci nu ezita sa-i ceri ajutorul la nevoie. Va face totul pentru tine.

Ii plac locurile modern decorate, luminate spatioase, asa ca nu-l obliga sa intre intr-o casa veche, intr-un castel medieval, intr-un spatiu de inceput de secol. Cand vizitati un oras, nu te grabi sa ajungi mai intai la reperele turistice istorice, ci vizitati mai intai centrul nou, modern al acelui loc. Atras de inventiile de ultima ora, si-ar putea manifesta sexualitatea si la nivel virtual, prin internet. Daca se poate pastrati legatura foarte des prin telefon sau email, mai mult decat prin scrisori sau alte mijloace demodate de comunicatie. Rasfoiti impreuna reviste de stiinta si tehnica, impartasiti experiente psihice intense, plimbati-va impreuna cu trenul sau avionul, frecventati diverse cluburi sau asociatii (inclusiv umanitare sau caritabile), accepta-i atitudinea deschisa spre toti, deci nu fi posesiv cu un Varsator. Daca are libertate si planuri de viitor, un Varsator este cel mai fericit.

:shock: :shock: Can't believe :shock: Pe mine m-a nimerit :shock: Mai ales partile alea bolduite
PS: Ce naspa e partea ce am inrosit-o... :D :))
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Katutza » 21-Feb-2009, 14:43

Juliana scrie:Katutza ,dar defectele femeilor ,nu? :))

Nu sunt atat de semnificative ca sa fie un articol intreg despre ele [:-P

Cadouri in functie de zodie

Berbecii sunt persoane foarte active, le place sa fie mereu in forma, asa ca, un echipament sportiv poate fi un cadou inspirat: un stepper, un costum nou de schi, o pereche de incaltari pentru sala de fitness etc. Nici un abonament la piscina sau la sala nu o sa-i displaca.

De asemenea, berbecii adora culoarea rosie. Alege un articol vestimentar in aceasta culoare minunata.

Alte sugestii: doua bilete la un concert/meci sportiv, un CD cu muzica lui/ei preferata.

Taurii sunt foarte sensibili, chiar daca nu arata acest lucru. Cumpara un cadou care sa-i ating aceasta zona: o cutie cu bomboane fine din ciocolata, un pulover fin din casmir, un album cu poze pe care le indrageste.

De asemenea, taurii adora banii, asa ca, poti sa-i lasi libertatea de a alege un cadou. Ofera-i cu cupon-cadou pe care sa-l foloseasca intr-un magazin pe care il adora.

Nu uita ca pentru ei calitatea este mai importanta decat cantitatea!

Pe Gemeni trebuie sa-i surprinzi cu ceva care sa-i straneasca intelectul: o carte sau poate un abonament la revista favorita. Tot Gemenii acorda o atentie deosebita mainilor. Asa ca, poti cumpara o lotiune sau un tratament pentru maini.

Daca vrei sa faci un cadou special unei persoane in zodia Gemeni, atunci cel mai indicat ar fi sa-i cumperi ultimul model de telefon. O sa-i placa la nebunie.

Racii sunt sentimentali, asa ca, ai nevoie de un cadou cu tenta personala. O sa adore un cadou facut de tine, poate o prajitura, stii ca sunt gurmanzi! Nici cu o bijuterie nu o sa dai gres, alege ceva din argint.

Alte sugestii: o sticla de vin, un aparat de facut cappucino sau ceva din domeniul artistic (sunt atrasi de aceasta zona).

Leii adora sa fie admirati, asa ca, cel mai potrivit cadou ar fi ceva care sa-l faca sa arate bine. Alege haine, cosmetice, accesorii (daca sunt pretioase, cu atat mai bine!), lenjerie intima.

Nu uita ca leii adora rosul, auriul si movul.

Fecioarele adora cadourile practice, asa ca... scapa de artificii. Nu o sa-i placa o statueta in forma de elefant care sa-i aduca noroc in cariera. Aceasta zodie acorda o mare importanta imaginii, are grija de ea, deci... nu o sa dai gres cu un parfum, un set de produse cosmetice, lotiuni, sampoane sau alte produse din aceasta categorie.

Fecioarele sunt foarte organizate. Poti sa-i cumperi o agenda sau un organizer. O sa fie mai mult decat fericit/a.

Balantele au o afinitate pentru muzica si apreciaza intotdeauna un CD cu muzica buna. Daca vrei sa-i faci un cadou special, cumpara doua bilete la un concert.

Daca esti in impas si nu stii ce sa cumperi si nu prea ai mult timp la dispozitie, ofera-i un buchet de trandafiri rosii.

Persoanele nascute sub semnul scorpionului au o latura pe care o tin secreta, adora lucrurile obscure, cu o semnificatie ascunsa. De asemenea, adora luxul. Nu o sa dai gres cu o pereche de ochelari de designer, o esarfa scumpa sau o geanta fabuloasa.

Se spune despre scorpioni ca sunt foarte deschisi catre tot ce inseamna experiente sexuale noi. Ofera-i o lenjerie desosebita, o jucarie sexuala sau un costum sexy

Sagetatorii adora momentul in care deschid cadourile mai mult decat cadourile propriu zise. O sa-l vezi cum rupe ambalajul ca un copil de cinci ani. Ca sa fie la fel de entuziasmat cand vede cadoul, tine cont ca ii place foarte mult sa stea in natura, ii plac activitatile in aer liber. Nu o sa dai gres cu un echipament sportiv (schi, fotbal, fitness, tenis etc.).

Sagetatorii iubesc animalele de companie. Daca stii ca isi doreste unul, nu mai sta pe ganduri. Daca are deja unul, cumpara-i o carte despre acest animal. O sa-i placa!

Capricornii
sunt putin obsedati de munca lor. Asa ca, orice o sa-l ajute la locul de munca sau o sa-l faca sa arate mai bine acolo, o sa-i placa. Cumpara-i o agenda, un telefon, un laptop sau poate doar o geanta pentru laptop.

Aceasta zodie iubeste luxul, asa ca, daca iti permiti, cumpara-i un cadou pe care el/ea nu a putut sa si-l achizitioneze.

Cu varsatorul nu poti sa stii niciodata, este foarte schimbator. Totusi, o sa-l dai gata cu un gadget. Cumpara-i un DVD player, un iPod sau un laptop.

De asemenea, varsatorii pretuiesc foarte mult prietenii. Ofera-i ceva prin care sa-i transmiti cat de importanta este prietenia voastra.

Pestii traiesc in apa, iar persoanele nascute in aceasta zodie adora apa. Poti sa-i oferi un set pentru baie (gel de dus, spuma de baie, ulei, lumanari parfumate). De asemenea, pestii iubesc fotografiile, asa ca nu mai sta pe ganduri si cumpara-i un telefon cu camera sau un aparat foto.

Cauti un cadou personal si romantic? Ofera-i un volum de poezii.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Paulici » 21-Feb-2009, 18:35

Din asta reiese.. ca sunt o materialista. :))
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde bb_girl » 21-Feb-2009, 19:25

^Da, si la mine =))
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator