Imagine Condica de prezenţă Imagine

Moderatori: Katutza, cristian1, Paulici, bb_girl

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Rebulzificare

Mesajde bulz » 27-Ian-2019, 02:37

M-am uitat pesarite in conversatiile tale cu CB. intradevar cum spuneai ai fost sedus si abandonat. Ca un obiect lipsit de viata sau suflet. Anorganic. Ti-a spus bine pshiholoaga. Eu as zice "folosit si aruncat". Pacat -> ti-a(i) distrus viata dupa ce ca si asa aveai anxietate, iti mai trebuia fix un soc pshihic de durata.

E si normal CB - o curvuta la 17 ani se joaca si tu la 23 o crezi! Nu ti-o facea aia ti-o facea alta. Si cauza e cea care ti-am mai zis: naivitatea.

In mesajul ultim (din dec 2006) (ca in 2007 ai vb cred ca cu sor-sa), ti-a spus clar niste lucruri si apoi ti-a dat ignore. Poate a aranjat momentul poate nu. Ce mai vrei? sa revina?

Deci pe masura ce te-a cunoscut a inceput sa se distanteze pana a pus punct in mod dur. Asa-s 90%. Si eu am facut aproape asa in momente decisive.

Tu refuzi sa intelegi ca a spus corect ca ceva in genul "partenerul trebuie sa fie alaturi nu virtual la sute de km" si "sa-ti cauti prieteni reali sau apropiati". Si ca "ea nu exista in viata ta", deci f clar, s-o uiti, "altfel iti va fi foarte rau". Si uite n-o uiti si iti e rau.

Gandeste corect, chiar f matur pt 17 ani atunci, eu la 17 ani nu gandeam asa brutal si pragmatic, insa comunicam prost si faceam faze naspa de prost gust ignorand nesalutand nevorbind, poate chiar mai dure. Uneori imi parea rau dar nu ma intorceam din orgoliu. E si o cauza a anxietatii partial.

Deci pe masura ce te-a cunoscut a inceput sa se distanteze pana a pus punct, cu alte cuvinte a inceput sa fie tot mai dezamagita de tine, nu i-a mai placut ca afla lucruri tot mai proaste (ba ca esti singur, ba ca n-ai prieteni, ba ca o cam plictisesti, ba ca...) si s-a lepadat intr-un final.

Deci nu ai ce regreta, uit-o complet. A fost o lectie poate prea dura ptr un sensibil ca tine. Ea a procedat corect, asa se face de regula
bulz

Reclame

dahihofra

Mesajde dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00

Si uitasem. Tot acolo ai intrebat pe CB "daca iti garantează că n-o să suferi" la care CB ţi-a spus că n-o interesează, sau ceva de genul. Perfect normal. Cu alte cuvine nu te aştepta ca alţii să aibă grijă de tine ci tu însuţi. Este ca în junglă, instinctul de supravieţuirecare trebuie să primeze.

Aşadar nu te mai încrede în iubirile astea false de pe net, sunt prostii, băşcălii. Cum ţi-a spus şi CB acele sentimente le dai drumul când persoana o ai alături. Netul e virtual şi alunecos, e bine să nu intri in el cu investitii materiale şi sufleteşti.

Dacă era ceva cu oameni maturi peste 30 ani puteai pune poate ceva sentiment, dar la copiii nicidecum. Şi chiar şi în acel caz tot numai după ce te întâlneai real cu persoana, altfel nu.

Tu în viaţa asta ai pierdut pe toate planurile. Nimic foarte grav ţinând cont că se putea şi mai rău. Ai luat şi tu ţeapă cu CB, nimic interesant.

Blogul l-ai făcut să înţeleg după ce ţi-a dat aia papucii. Din plictis, din lipsă de ocupaţie.
Nasoale momente au fost alea, ştiu cum e perioada imediat următoare după o despărţire. Tot ce se mai face atunci e să uiţi prin orice mijloace şi asta înseamnă ca apoi să începi altă viaţă ca să nu-ţi mai aminteşti. Perioada aia durează cam 2 luni până la maxim un an in funcţie de ocupaţii. La tine durează infinit pt că nu ai ocupaţie şi o jeleşti pe aia mai departe. Ba mai rău te-ai şi izolat atunci fără net prin 2008.

Citeşte şi reciteşte cu atenţie maximă şi meditează la ce ţi-am scris.
[size=50]Posted by Personall Computer AMD Sempron x2 dual core 2100 1,80GHz brisbane, 0,98GB RAM Win XP SP3, Mozilla Firefox.[/size]
dahihofra

Re: Prezentos

Mesajde Sylver » 29-Ian-2019, 00:50

sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Si ai vrea sa ma mai contactezi peste multi ani?
Probabil inevitabl mai intru cel putin pe cronica sa fac misto sau spam. Sau iti trimit un mesaj ciudat la aia a ta de gmail.
Si eu te respect, ai vazut ca nu mai fac misto cel putin aici. Esti poate mult prea trist si suparat si dezamagit de tot si asta o transmiti uneori prin mesaje. Problemele tale sunt atat de naspa ca pot spune ca nu am reusit nimic. Credeam ca poate o sa urmezi cate ceva in sfaturile mele. Singurele "reforme" sunt ca ai schimbat avatarul, o parte din avatarul de jos, numele sitului.

Ce mi-aş dori eu ar fi ca comunicarea noastră să fie constantă şi continuă.
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Iti spun ca lumea fuge de tine si pe internet pt ca nu vrei sa-ti schimbi / ascunzi acest trecut naspa si continui sa defilezi cu el ca si cand ar fi glorios.

Se numeste incapatanare.

Ar trebui să îmi fie ruşine că iubesc? :?
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Pai foame de bani. Presupun ca nu lucreaza. Mai e si comoditatea de a avea mancare de la parinti. Prea va inghesuiti acolo. Si tu esti victima. Chiar o cauza pierduta. Daca nici nu te lasa sa-ti faci server din pc ca consuma imi dau seama.

Nu e foame de bani, mey. Pur şi simplu s-a îndatorat în momentul în care a achiziţionat apartamentul şi trebuie să dea banii înapoi.
Mă critică părinţii că stau noaptea la PC şi ziua dorm.
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Ma inspaimant sa mai aud cazul tau cu neutatul de atata amar de vreme.

O să vezi că o să o aştept pe Cris pînă se va simţi flatată.
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Nu am prea multi, un cerc restrans si ceva cunostinte rude colegi fosti colegi.

Aşa şi sora mea. Are maxim 10 prieteni.
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:Ai fost singuratic dar ideal e macar sa nu mai fi hulit si judecat de altii. Si sa iti poti amenaja singur o camera a ta acolo unde sa ai si server.

Păi am camera mea. Dar nu am voie să consum mult curent.
sempron » 26-Ian-2019, 02:34:24 scrie:De ce vrei sa vinzi pc-ul intel ca doar e cel mai bun? Ai putea daca-l vinzi sa folosesti athlonul x2 asa cum am si eu sempronul x2 ruda cu el tot pe am2. E suficient la cat faci si tu.

Aş vrea să îl vînd acum deoarece mai are doar 3 luni garanţie. Şi după ce expiră garanţia, nu îl mai ia nimeni.
Sistemul ăla pe AM2 nu prea mai e de bază. Se închide uneori din senin. Presupun că e vreo piesă de pe placa de bază care face figuri. Ar trebui să vînd celelalte componente, la bucată.
celeron » 26-Ian-2019, 14:57:08 scrie:Probabil inevitabil mai intru cel putin pe cronica sa fac misto sau spam pt ca am perioade cand nu pot adresa mistourile nimanui si pe net nu prea ai unde posta aberatii decat pe la cei care nu te cunosc.

Ai mai scris la mine pe blog acum vreo doi ani. Erai bubux2.
Sper ca, de data asta, să nu mai dispari.
celeron » 26-Ian-2019, 14:57:08 scrie:Nu-mi fac cont pe forumul rosiatic pt ca m-ar sanctiona ca as scrie numai mistouri. Nu prea am ce sa scriu la obiect acolo la modul serios sau ontopic. Aia au acolo adevarate recorduri de masturbari, incesturi, perversiuni fata de ce as putea face eu sau imagina. Ma cam deprima pe undeva. Imi place doar culoarea calda rosu si ca e ceva activitate pe un domeniu usor de inteles. Ceva de tipul "cum mesatecam", "cum stam la buda", nu-ti trebuie pregatire sa intelegi.

Acela este singurul meu forum care încă are succes.
Am restaurat eu o parte dintre mesajele care ţi-au fost şterse.
celeron » 26-Ian-2019, 14:57:08 scrie:E posibil sa plec in ideea ca orice are si un final. Nu stiu cand, se poate ivi ceva, chiar sa ma calce o masina.

Ei, nu mai vorbi aşa. Trebuie să fii optimistă şi pozitivă.
celeron » 26-Ian-2019, 14:57:08 scrie:Poti folosi linistit athlon pe am2 cum folosec si eu sempron pe am2 si sa vinzi intelul ca sa recuperezi banii.

Cu 1GB ram, nici Firefox-ul nu merge cum trebuie.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:M-am uitat pesarite in conversatiile tale cu CB. intradevar cum spuneai ai fost sedus si abandonat. Ca un obiect lipsit de viata sau suflet. Anorganic. Ti-a spus bine pshiholoaga. Eu as zice "folosit si aruncat". Pacat -> ti-a(i) distrus viata dupa ce ca si asa aveai anxietate, iti mai trebuia fix un soc pshihic de durata.

Ea m-a vrut doar cînd eu nu o voiam. Cînd am avansat eu în relaţie, a dat Ea înapoi... :(
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:E si normal CB - o curvuta la 17 ani se joaca si tu la 23 o crezi! Nu ti-o facea aia ti-o facea alta. Si cauza e cea care ti-am mai zis: naivitatea.

Eu nu aveam experienţă.
Nu am avut prieteni niciodată. Nici la şcoală, nici la bloc. Nici nicăieri.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:In mesajul ultim (din dec 2006) (ca in 2007 ai vb cred ca cu sor-sa), ti-a spus clar niste lucruri si apoi ti-a dat ignore. Poate a aranjat momentul poate nu. Ce mai vrei? sa revina?

Era tot Ea pe contul Dianei.
La Ea, era chestia asta cu "virtualul" şi "realul". Adică eu am fost "prieten virtual". Un fel de prieten "şchiop". Cumva, inferior unuia "real".
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:Deci pe masura ce te-a cunoscut a inceput sa se distanteze pana a pus punct in mod dur. Asa-s 90%. Si eu am facut aproape asa in momente decisive.

Am fost prins într-un joc de atracţie-respingere.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:Tu refuzi sa intelegi ca a spus corect ca ceva in genul "partenerul trebuie sa fie alaturi nu virtual la sute de km" si "sa-ti cauti prieteni reali sau apropiati". Si ca "ea nu exista in viata ta", deci f clar, s-o uiti, "altfel iti va fi foarte rau". Si uite n-o uiti si iti e rau.

Eu m-am apropiat mult mai mult de persoanele cu care am vorbit pe net. În viaţa de zi cu zi, vorbesc doar cînd sînt întrebat.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:Gandeste corect, chiar f matur pt 17 ani atunci, eu la 17 ani nu gandeam asa brutal si pragmatic, insa comunicam prost si faceam faze naspa de prost gust ignorand nesalutand nevorbind, poate chiar mai dure. Uneori imi parea rau dar nu ma intorceam din orgoliu. E si o cauza a anxietatii partial.

Ea era foarte matură pentru vîrsta Ei. Deci m-a şocat aspectul ăsta.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:Deci pe masura ce te-a cunoscut a inceput sa se distanteze pana a pus punct, cu alte cuvinte a inceput sa fie tot mai dezamagita de tine, nu i-a mai placut ca afla lucruri tot mai proaste (ba ca esti singur, ba ca n-ai prieteni, ba ca o cam plictisesti, ba ca...) si s-a lepadat intr-un final.

Ea îmi zicea că sînt într-un fel pe forum şi în cu totul alt fel pe mess. Adică mă vedea genul pămpălău. Fraier. Loser.
bulz » 27-Ian-2019, 02:37:07 scrie:Deci nu ai ce regreta, uit-o complet. A fost o lectie poate prea dura ptr un sensibil ca tine. Ea a procedat corect, asa se face de regula

Sînt curios dacă îmi vine acasă vreo decizie de la poliţie. Probabil NEÎNCEPEREA URMĂRIRII PENALE. Şi... poate... adresa Ei p-acolo.
Aş vrea să îi trimit 31 de trandafiri la anul, cînd face 31 de ani.
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Si uitasem. Tot acolo ai intrebat pe CB "daca iti garantează că n-o să suferi" la care CB ţi-a spus că n-o interesează, sau ceva de genul. Perfect normal. Cu alte cuvine nu te aştepta ca alţii să aibă grijă de tine ci tu însuţi. Este ca în junglă, instinctul de supravieţuirecare trebuie să primeze.

Eu nu O condamn. A făcut cum a crezut. Dar, altul care s-o iubească toată viaţa chiar dacă se îngraşă, nu mai găseşte. [-X
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Aşadar nu te mai încrede în iubirile astea false de pe net, sunt prostii, băşcălii. Cum ţi-a spus şi CB acele sentimente le dai drumul când persoana o ai alături. Netul e virtual şi alunecos, e bine să nu intri in el cu investitii materiale şi sufleteşti.

Pentru mine, ca sociofob, internetul m-a ajutat să mă mai deschid, cît de cît. Chiar şi ultima psiholoagă la care am fost m-a încurajat să-mi fac prieteni pe internet.
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Dacă era ceva cu oameni maturi peste 30 ani puteai pune poate ceva sentiment, dar la copiii nicidecum. Şi chiar şi în acel caz tot numai după ce te întâlneai real cu persoana, altfel nu.

Deci eu m-am întîlnit doar cu Kătuţa. Am avut două întîlniri. :oops: Atît.
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Tu în viaţa asta ai pierdut pe toate planurile. Nimic foarte grav ţinând cont că se putea şi mai rău. Ai luat şi tu ţeapă cu CB, nimic interesant.

Am crezut că pot s-O uit. Dar nu. Nu pot. :((
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Blogul l-ai făcut să înţeleg după ce ţi-a dat aia papucii. Din plictis, din lipsă de ocupaţie.

Toţi îşi făceau blog atunci. Era la modă. Cam cum e acum FB.
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Nasoale momente au fost alea, ştiu cum e perioada imediat următoare după o despărţire. Tot ce se mai face atunci e să uiţi prin orice mijloace şi asta înseamnă ca apoi să începi altă viaţă ca să nu-ţi mai aminteşti. Perioada aia durează cam 2 luni până la maxim un an in funcţie de ocupaţii. La tine durează infinit pt că nu ai ocupaţie şi o jeleşti pe aia mai departe. Ba mai rău te-ai şi izolat atunci fără net prin 2008.

Nu am mai intrat din decembrie 2006, pînă în septembrie 2007. Am corespondat prin SCRISORI. Oh, da. Clasic. Am ţinut, totuşi, legătura cu 3-4 amici de pe forum.
dahihofra » 27-Ian-2019, 13:00:53 scrie:Citeşte şi reciteşte cu atenţie maximă şi meditează la ce ţi-am scris.

De ce vrei să mă ajuţi? Milă? Compasiune? Empatie?
Dacă voi nu mă vreți, eu vă vreau!
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -3

dahihofra

Mesajde Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18

Ar trebui să îmi fie ruşine că iubesc?
cred că da.

O să vezi că o să o aştept pe Cris pînă se va simţi flatată.
nu cred. probabil te-a uitat demult. Reprezinţi pt ea un id de pe net si atât. Nu v-aţi văzut, aşa că fix nimic.
Aş vrea să îl vînd acum deoarece mai are doar 3 luni garanţie. Şi după ce expiră garanţia, nu îl mai ia nimeni.
păi da
Sistemul ăla pe AM2 nu prea mai e de bază. Se închide uneori din senin. Presupun că e vreo piesă de pe placa de bază care face figuri. Ar trebui să vînd celelalte componente, la bucată.
ar trebui să vinzi cam tot ce-ţi e în plus că încurcă. E si defect am2 probabil sursa sau condnesatorii de la placa de baza sau pasta termică. Nu prea poti face treaba daca se inchide

da, bubu x2 doal core şi găinozeta 64
te doare mintea

Păstrează forumul de succes, mersi dar nu trebuiau restaurate. Ce-or să spună ăia?

Cele fără succes închise ar trebui.

Ea m-a vrut doar cînd eu nu o voiam. Cînd am avansat eu în relaţie, a dat Ea înapoi..

care relaţie e întrebarea de fapt.
Realaţiile sunt trupeşti nu online.

Era tot Ea pe contul Dianei.
La Ea, era chestia asta cu "virtualul" şi "realul". Adică eu am fost "prieten virtual". Un fel de prieten "şchiop". Cumva, inferior unuia "real".
are dreptate

Am fost prins într-un joc de atracţie-respingere.
naiv si nepriceput să nu zic şi fraier
Ea era foarte matură pentru vîrsta Ei. Deci m-a şocat aspectul ăsta.
nu ţi-ai pus intrebarea că poate e mai în vârstă? Prea deşteaptă şi prea şmecheră pt tine. Ea doar s-a jucat cu tine. Tu ai suferit apoi ca un bou că aic rezut vorbele-n vânt.

Ea îmi zicea că sînt într-un fel pe forum şi în cu totul alt fel pe mess. Adică mă vedea genul pămpălău. Fraier. Loser.
ochi format. Avea deja experienţă reală. Tu credeai că-i cuminte şi te vrea pe tine, un virtual.

Eu nu O condamn. A făcut cum a crezut. Dar, altul care s-o iubească toată viaţa chiar dacă se îngraşă, nu mai găseşte. [-X
constat că nu ai făcut progrese suficiente. Prima chestie ... ea nu va căuta unul cu dizabilităţi, următoarele chestii probabil le intuieşti.

Am crezut că pot s-O uit. Dar nu. Nu pot. :((
naşpa

De ce vrei să mă ajuţi? Milă? Compasiune? Empatie?
toate ar fi. Te inteleg perfect. Singura chestie care o înţeleg mai greu e că nu o poţi uita după atâta timp, deşi şi asta poate fi înteleasă în contextul tulburării axioase generalizate şi lipsei altor interactiuni cu lumea. De ce crezi că te-am sfătuit să îţi cauţi de lucru? ca să elimini unul din factorii nocivi. Ai văzut că şi "tavi" face ceva, nu stă degeaba. Deşi aparent e într-o stare mai bună decât tine, (am văzut şi din exprimarea pe forum, păi se exprimă mai bine şi mai corect decât mine), e şi el tot o cauză pierdută şi tot singur va muri şi el. Eu am avut corigenţe in liceu dar eram bună cu materiile exacte fiind profil real. Temele la mate de exemplu le dădeam la colegi să copieze. Însă nu am mai continuat studiile, acum sunt tută şi nu mai ştiu nimic decat amintiri.
Consider că eşti astfel
- neindreptăţit de soartă
- lipsă şansă în viaţă
- o victimă a unor abuzuri ale altora
- o persoană cu dizabilităţi care a căzut victimă şi se zbate fără succes
Meriţi o şansă însă ar trebui să fi cooperant adică să începi să faci din ce se mai spune pe net ca să poţi scăpa de aceste rele.
Am de obicei milă multă pt vârstnici, săraci, cei lipsiţi de şansă şi cei neîndreptăţiţi.
Dahihofra

Re: dahihofra

Mesajde Sylver » 30-Ian-2019, 01:12

Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Ar trebui să îmi fie ruşine că iubesc?
cred că da.

Nu ştiam asta.
Eu credeam că dacă văd alte fete că o iubesc de 13 ani pe una pe care nu am întîlnit-o niciodată, vor dori să se cupleze cu mine ca să le pun şi pe ele pe un piedestal. Greşesc?
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:O să vezi că o să o aştept pe Cris pînă se va simţi flatată.
nu cred. probabil te-a uitat demult. Reprezinţi pt ea un id de pe net si atât. Nu v-aţi văzut, aşa că fix nimic.

Da... M-a uitat. :( Mi-a zis...
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Aş vrea să îl vînd acum deoarece mai are doar 3 luni garanţie. Şi după ce expiră garanţia, nu îl mai ia nimeni.
păi da

Aşa gîndesc şi eu.
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:ar trebui să vinzi cam tot ce-ţi e în plus că încurcă. E si defect am2 probabil sursa sau condnesatorii de la placa de baza sau pasta termică. Nu prea poti face treaba daca se inchide

O să văd ce pot să mai vînd din el. Oricum, HDD nu are, nici unitate optică. Mă gîndesc să vînd RAMii şi procesorul.
da, bubu x2 doal core şi găinozeta 64
te doare mintea

Ai văzut că am ţinut minte? :)
Să nu mai dispari...
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:Păstrează forumul de succes, mersi dar nu trebuiau restaurate. Ce-or să spună ăia?

Nu contează Eu sînt şeful.
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:Cele fără succes închise ar trebui.

Pregătesc încă două forumuri.
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:care relaţie e întrebarea de fapt.
Realaţiile sunt trupeşti nu online.

Tu trăieşti în trecut. Ai o gîndire retrogradă. Îmi pare rău că îţi spun.
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Era tot Ea pe contul Dianei.
are dreptate

Şi tu gîndeşti la fel? L-) ~X(
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Am fost prins într-un joc de atracţie-respingere.
naiv si nepriceput să nu zic şi fraier

Ce fraier? Zi mai bine PROST. :(
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:nu ţi-ai pus intrebarea că poate e mai în vârstă? Prea deşteaptă şi prea şmecheră pt tine. Ea doar s-a jucat cu tine. Tu ai suferit apoi ca un bou că aic rezut vorbele-n vânt.

S-au întîlnit alţii (de pe forum) cu Ea. Nu a minţit în privinţa vîrstei.
Mi se pare că şi cu Kătuţa s-a întîlnit...
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Ea îmi zicea că sînt într-un fel pe forum şi în cu totul alt fel pe mess. Adică mă vedea genul pămpălău. Fraier. Loser.
ochi format. Avea deja experienţă reală. Tu credeai că-i cuminte şi te vrea pe tine, un virtual.

Nu. Voia pe ORICINE. În afară de mine. :((
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:constat că nu ai făcut progrese suficiente. Prima chestie ... ea nu va căuta unul cu dizabilităţi, următoarele chestii probabil le intuieşti.

Dar oamenii cu "dizabilităţi", nu au voie să iubească?
Înţeleg şi accept ideea că nu merit să fiu iubit. Dar măcar... să mi se permită să iubesc.
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:Am crezut că pot s-O uit. Dar nu. Nu pot. :((
naşpa

Ăsta sînt. :( ~X(
Sylver » 29-Ian-2019, 00:50:58 scrie:De ce vrei să mă ajuţi? Milă? Compasiune? Empatie?
toate ar fi. Te inteleg perfect. Singura chestie care o înţeleg mai greu e că nu o poţi uita după atâta timp, deşi şi asta poate fi înteleasă în contextul tulburării axioase generalizate şi lipsei altor interactiuni cu lumea. De ce crezi că te-am sfătuit să îţi cauţi de lucru? ca să elimini unul din factorii nocivi. Ai văzut că şi "tavi" face ceva, nu stă degeaba. Deşi aparent e într-o stare mai bună decât tine, (am văzut şi din exprimarea pe forum, păi se exprimă mai bine şi mai corect decât mine), e şi el tot o cauză pierdută şi tot singur va muri şi el. Eu am avut corigenţe in liceu dar eram bună cu materiile exacte fiind profil real. Temele la mate de exemplu le dădeam la colegi să copieze. Însă nu am mai continuat studiile, acum sunt tută şi nu mai ştiu nimic decat amintiri.

Odată m-a întrebat Cristina "cîte prietene ai avut?". Şi tot Ea a zis "aş putea răspunde eu". Mă citea ca pe o carte deschisă!
Eu am fost corigent în clasa a cincea la limba română. (la fel ca Eminescu)
Tavi ăla e mai distrus ca mine. Se masturbează mult.
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:Consider că eşti astfel
- neindreptăţit de soartă
- lipsă şansă în viaţă
- o victimă a unor abuzuri ale altora
- o persoană cu dizabilităţi care a căzut victimă şi se zbate fără succes

Neîndreptăţit sau nedreptăţit? :-?
Şanse am avut. Dar am dat cu piciorul. Inclusiv Cristina a vrut să mă vadă.
Cris îmi zicea că eu sînt "victima perfectă".
Am coeficient de inteligenţă mult peste medie.
Dahihofra » 29-Ian-2019, 12:18:24 scrie:Meriţi o şansă însă ar trebui să fi cooperant adică să începi să faci din ce se mai spune pe net ca să poţi scăpa de aceste rele.
Am de obicei milă multă pt vârstnici, săraci, cei lipsiţi de şansă şi cei neîndreptăţiţi.

Eu nu vreau milă şi compasiune. Vreau să fiu tratat ca un om puternic. Chiar dacă nu sînt.
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Dahihofra

Mesajde Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06

Nu ştiam asta.
Eu credeam că dacă văd alte fete că o iubesc de 13 ani pe una pe care nu am întîlnit-o niciodată, vor dori să se cupleze cu mine ca să le pun şi pe ele pe un piedestal.
credeai prost
Greşesc?
evident
Da... M-a uitat. :( Mi-a zis...
faza e că nici n-a avut ce ţine minte. Poate să ţină minte nişte partide de amor reuşite, nişte excursii mişto, nişte petreceri. Cam asta caută toate. Fară o asemena ofertă nu se uită niciuna la tine, decâte temporar poate din compasiune sau milă, sau chiar să-şi bată joc.

Intreab-o pe sor-ta de ce stă cu ăla. Şi o să afli ce doreşte de la un mascul. O să vezi că am avut dreptate. Deşi eu o văd ca pe o persoană închisă şi relativ modestă.

Niciuna nu caută, mai ales la 17 ani, să stea în casă pe mesenger sau pe forumuri, sau la televizor. Ala-i timp mort, timp pierdut, timp în care mai bine dormi.

O să văd ce pot să mai vînd din el. Oricum, HDD nu are, nici unitate optică. Mă gîndesc să vînd RAMii şi procesorul.
păi e descompletat, vinzi tot din el inclusi carcasa.

Să nu mai dispari...
de ce?

Nu contează Eu sînt şeful.
corect. dar nu am gasit mesajele, cred că le-a sters imediat.

Pregătesc încă două forumuri.
goale. Încăpăţânat. Daca-ţi convine să arunci banii pe găzduire şi lipsă trafic treaba ta. Eu să ştii că prea mult nu o să mai scriu pe ălea unde nu e nimeni. Pe cel roşu m-am distrat un pic.

Tu trăieşti în trecut. Ai o gîndire retrogradă.
adică tu care încă vorbeşti de aia de acum 13 ani îmi spui aşa ceva?
Şi ăia care se cunosc pe FB se intâlnesc după un timp şi au poze reale în profile.
Ce fraier? Zi mai bine PROST. :(
păi şi ce femeie îşi doreşte aşa ceva? Vrei să fi ca în melodia aia "m-am căsătorit cu-un bărbat tâmpit"?

S-au întîlnit alţii (de pe forum) cu Ea. Nu a minţit în privinţa vîrstei.
normal, s-au întâlnit s-au distrat, tu ai salivat şi te-ai ofticat.

Nu. Voia pe ORICINE. În afară de mine. :((
ar trebui să-ţi dea de gândit că nu ai ce să-i oferi. Stai liniştit că oricât de grasă ar fi sunt destui disperaţi s-o fută şi s-o ţină cu bani chiar şi la 50-60 de ani.

Dar măcar... să mi se permită să iubesc.
păi du-te şi iubeşte. Vezi dacă te lasă vreuna. Cu siguranţă ideile tale te trag in jos.

Odată m-a întrebat Cristina "cîte prietene ai avut?". Şi tot Ea a zis "aş putea răspunde eu". Mă citea ca pe o carte deschisă!

păi şi-a dat seama, şi stia că n-ai avut niciuna. Îşi bătea joc de tine, lafel ca ăia care scriu pe blog la comenturi. N-ai însemnat nimic pt ea.

Neîndreptăţit sau nedreptăţit?
nu ştiu exact ce diferenşă e

Şanse am avut. Dar am dat cu piciorul.
nu prea. Doar amăgeli

Inclusiv Cristina a vrut să mă vadă.
lafel cum ar vedea un câine o pisică, o curcă o găină. Te simţi aşa interesant că un ar fi vrut să te vadă. A fost curioasă să vadă cum arată un sociaofob, sau un obez. Sau ştii cum e, lumea mai întoarce capul şi după cel ma hidos om deşi nu e dorit.

Am coeficient de inteligenţă mult peste medie.
IQ e intre 50 si 140 parcă. Eu aveam pe la 90 candva, relativ mediu. Am si eu probleme de memorie. E ca la PC sau telefon. E bine să uiţi treptat unele chestii, spaţiul de memorie trebuie eliberat cu cleanup din când in cand ca să se evite coruperea datelor şi chiar umplerea completă a memoriei. Am procesor slab si memorie mică şi lentă dar am unele instructiuni care mă ajută. Rezolv unele sarcini cu load minim ca si când ai avea o placa video ce duce cu utilizare 2-3% un film sau joc pt că are o instructiune ce stie de ala. Tu ai o problema la acel utilitar cleanup sau e chiar lipsă. Nu ai memorie mare, dacă era mare reuşeai să înveţi programare şi reuseai să te descurci în lume. Faptul că tu ţi minte nişte amănunte nesemnificative din nişte întâmplări aiurea e irelevant. Foloseşte-ti aşa zisa inteligenţă la un test anume, pune şi rezolvă o problemă dintr-o carte după ce înveţi teoria, va trebui să incarci toate datele problemei in RAM si să le procesezi. dacă simti că nu le poti incarca e mică memoria, daca nu reusiesti s-o rezolvi e slab procesorul si tot sistemul.

Eu nu vreau milă şi compasiune. Vreau să fiu tratat ca un om puternic. Chiar dacă nu sînt.
la 120 kg eşti puternic. Ai un braţ gros cât 3 ale mele. Poţi mişca dulapuri şi obiecte grele prin casă. Ai putea să te angajezi undeva la manipulare marfă.

Însă eşti slab pshihic, chiar praf. Nu ştiu cum se poate.

Tot mereu am avut obsesia oamenilor graşi solizi robuşti puternici. Insă pe cat de folositori pot fi pe atât de periculoşi pot fi in cazul unui conflict că nu le pot face faţă la nimic. Unii sunt şi nesimţiţi sau ticăloşi.
Ian van dahl

Re: Prezentos

Mesajde Lasgo » 30-Ian-2019, 16:25

ca să le pun şi pe ele pe un piedestal.
ce piedestal? ce-s statui sau sicrie cu mortociuni sau ce? Ce să facă pe piedestal? să vadă un obez că se închină la ele? sau că se masturbează la ele? ce folos? Vor să vadă complimente de la lume pe FB sau live, aprecieri de la persoane importante şi cu bani.

vor dori să se cupleze cu mine
bani, sex, viaţă, ajutor în diverse situaţii, nu prostiile tale ce zici cu piedestaluri plasate într-o sărăcie cruntă.
Lasgo

Prezentas

Mesajde Dj Tomcraft » 30-Ian-2019, 16:37

Te te imbeti cu apă rece.

Nu trebuie să fi dezamăgit de cricitile naşpa ce-ti zic. Îmi cer şi scuze.

Nu ai nici coeficient de inteligenţă şi nici memorie performantă. Ai probleme grave, lipsa sau nefunctionare a utilitarului Clenaup (ţii minte amănunte inutile şi nesemnificative), şi imposibilitatea de a trece la nivele superioare şi a învaţa în domeniul programării sau altor situaţii denotă că eşti chiar slab, eşti undeva la un nivel de Sempron single core cu DDR1 in timp ce lumea are undeva quad core Phenom. Tu la vârsta ta trebuia să fi capul unei familii şi să fi capabil să gestionezi situaţii complexe de viaţă şi situaţii de muncă şi productivitate adică să faci bani. Nu te poate dori niciuna decât cel mult din compasiune şi curiozitate temporară ca mine.

Cu toate astea cu mare voinţă şi efort şi ajutor extern poţi face upgrade de la sempronul ăla la măcar un athlon dual core ca să intrii în lumea normală, s nu mai trebuiască să umblii noaptea la 5 in loc de ziua la 12 că îţi e teamă de lume, să poţi să fi angajat undeva să iei bani cu care să cumperi hrană şi să le scoţi ochii părinţilor că ai şi tu banii tăi munciţi şi poţi tine PC-ul pornit şi noaptea fără să se mai plângă de consum.
Dj Tomcraft

Re: Dahihofra

Mesajde Sylver » 31-Ian-2019, 00:42

Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Nu ştiam asta.
Eu credeam că dacă văd alte fete că o iubesc de 13 ani pe una pe care nu am întîlnit-o niciodată, vor dori să se cupleze cu mine ca să le pun şi pe ele pe un piedestal.
credeai prost

Niciodată nu o să înţeleg femeile. ~X(

Evident că nu sau evident că da? :tongue:
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:faza e că nici n-a avut ce ţine minte. Poate să ţină minte nişte partide de amor reuşite, nişte excursii mişto, nişte petreceri. Cam asta caută toate. Fară o asemena ofertă nu se uită niciuna la tine, decâte temporar poate din compasiune sau milă, sau chiar să-şi bată joc.

Eu cred că aş putea să o satisfac sexual că m-am antrenat.
N-am fost niciodată la o petrecere. Mi-au organizat una mică părinţii la majorat, dar eu AM FUGIT.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:Intreab-o pe sor-ta de ce stă cu ăla. Şi o să afli ce doreşte de la un mascul. O să vezi că am avut dreptate. Deşi eu o văd ca pe o persoană închisă şi relativ modestă.

Cînd era în generală, era mai timidă decît mine. Dar facultatea de psihologie a făcut-o să se mai deschidă. Chiar sîmbăta asta va pleca la munte cu prietenul şi un alt cuplu. Eu nu aş putea face niciodată aşa ceva.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:Niciuna nu caută, mai ales la 17 ani, să stea în casă pe mesenger sau pe forumuri, sau la televizor. Ala-i timp mort, timp pierdut, timp în care mai bine dormi.

Dar nu mai există fete cuminţi? Poate chiar virgine?
păi e descompletat, vinzi tot din el inclusi carcasa.

Carcasa e cam urîtă. Mai mult de 20 de lei nu cred că iau pe ea.

Eşti simpatică. ;;)
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Nu contează Eu sînt şeful.
corect. dar nu am gasit mesajele, cred că le-a sters imediat.

Dacă a făcut asta, nu le mai restaurez a doua oară, că nu vreau să mă cert cu un om de 60 de ani.
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Pregătesc încă două forumuri.
goale. Încăpăţânat. Daca-ţi convine să arunci banii pe găzduire şi lipsă trafic treaba ta. Eu să ştii că prea mult nu o să mai scriu pe ălea unde nu e nimeni. Pe cel roşu m-am distrat un pic.

Găzduirea e aceeaşi şi pentru un forum, şi pentru 10.
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:u trăieşti în trecut. Ai o gîndire retrogradă.
adică tu care încă vorbeşti de aia de acum 13 ani îmi spui aşa ceva?
Şi ăia care se cunosc pe FB se intâlnesc după un timp şi au poze reale în profile.

Ce vrei să fac dacă sînt sociofob?
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Ce fraier? Zi mai bine PROST. :(
păi şi ce femeie îşi doreşte aşa ceva? Vrei să fi ca în melodia aia "m-am căsătorit cu-un bărbat tâmpit"?

Nu ştiam melodia. Interesant.
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:S-au întîlnit alţii (de pe forum) cu Ea. Nu a minţit în privinţa vîrstei.
normal, s-au întâlnit s-au distrat, tu ai salivat şi te-ai ofticat.

Poate dacă mă întîlneam cu Cristina, nu mă mai considera "virtual".
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Nu. Voia pe ORICINE. În afară de mine. :((
ar trebui să-ţi dea de gândit că nu ai ce să-i oferi. Stai liniştit că oricât de grasă ar fi sunt destui disperaţi s-o fută şi s-o ţină cu bani chiar şi la 50-60 de ani.

Ehe. E greu de cucerit.
Ea face alegerea. Ea decide cu cine să fie. Chiar şi cu Cornel Moldovan, fost iubit despre care îmi povestea cînd vorbeam pe mess, Ea l-a agăţat.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:păi du-te şi iubeşte. Vezi dacă te lasă vreuna. Cu siguranţă ideile tale te trag in jos.

Eu credeam că fetele îşi doresc să fie iubite.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:păi şi-a dat seama, şi stia că n-ai avut niciuna. Îşi bătea joc de tine, lafel ca ăia care scriu pe blog la comenturi. N-ai însemnat nimic pt ea.

Eu cred că a ţinut cît de cît la mine.
Părerea mea.
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Neîndreptăţit sau nedreptăţit?
nu ştiu exact ce diferenşă e

Neîndreptăţit e ăla care nu merită un lucru anume. Nedreptăţit e opusul. Adică o persoană care merita un anumit lucru.
Sylver » 30-Ian-2019, 01:12:09 scrie:Şanse am avut. Dar am dat cu piciorul.
nu prea. Doar amăgeli

Asta crezi tu. =;
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:lafel cum ar vedea un câine o pisică, o curcă o găină. Te simţi aşa interesant că un ar fi vrut să te vadă. A fost curioasă să vadă cum arată un sociaofob, sau un obez. Sau ştii cum e, lumea mai întoarce capul şi după cel ma hidos om deşi nu e dorit.

Atunci nu eram gras. Aveam 85 kg. Eram normal.
Iar de fobie i-am zis tîrziu.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:IQ e intre 50 si 140 parcă. Eu aveam pe la 90 candva, relativ mediu. Am si eu probleme de memorie. E ca la PC sau telefon. E bine să uiţi treptat unele chestii, spaţiul de memorie trebuie eliberat cu cleanup din când in cand ca să se evite coruperea datelor şi chiar umplerea completă a memoriei. Am procesor slab si memorie mică şi lentă dar am unele instructiuni care mă ajută. Rezolv unele sarcini cu load minim ca si când ai avea o placa video ce duce cu utilizare 2-3% un film sau joc pt că are o instructiune ce stie de ala. Tu ai o problema la acel utilitar cleanup sau e chiar lipsă. Nu ai memorie mare, dacă era mare reuşeai să înveţi programare şi reuseai să te descurci în lume. Faptul că tu ţi minte nişte amănunte nesemnificative din nişte întâmplări aiurea e irelevant. Foloseşte-ti aşa zisa inteligenţă la un test anume, pune şi rezolvă o problemă dintr-o carte după ce înveţi teoria, va trebui să incarci toate datele problemei in RAM si să le procesezi. dacă simti că nu le poti incarca e mică memoria, daca nu reusiesti s-o rezolvi e slab procesorul si tot sistemul.

Eu nu ştiu să folosesc un smartphone. Am un telefon antic.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:la 120 kg eşti puternic. Ai un braţ gros cât 3 ale mele. Poţi mişca dulapuri şi obiecte grele prin casă. Ai putea să te angajezi undeva la manipulare marfă.

Nu prea am forţă.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:Însă eşti slab pshihic, chiar praf. Nu ştiu cum se poate.

O să mă sinucid şi se termină problema.
Ian van dahl » 30-Ian-2019, 16:06:37 scrie:Tot mereu am avut obsesia oamenilor graşi solizi robuşti puternici. Insă pe cat de folositori pot fi pe atât de periculoşi pot fi in cazul unui conflict că nu le pot face faţă la nimic. Unii sunt şi nesimţiţi sau ticăloşi.

Eu am foarte mult bun simţ. Sînt un băiat de nota 10.
Dacă eram fată, sigur mă cuplam cu unul ca mine.
Lasgo » 30-Ian-2019, 16:25:32 scrie:ce piedestal? ce-s statui sau sicrie cu mortociuni sau ce? Ce să facă pe piedestal? să vadă un obez că se închină la ele? sau că se masturbează la ele? ce folos? Vor să vadă complimente de la lume pe FB sau live, aprecieri de la persoane importante şi cu bani.

https://www.click.ro/entertainment/stiri-ciudate/video-una-manita-filmul-porno-cu-viceprimarul-tudy-ipostaze-indecente-cu
Lasgo » 30-Ian-2019, 16:25:32 scrie:bani, sex, viaţă, ajutor în diverse situaţii, nu prostiile tale ce zici cu piedestaluri plasate într-o sărăcie cruntă.

Pot să scriu poezii. Nu e bine?
Dj Tomcraft » 30-Ian-2019, 16:37:18 scrie:Te te imbeti cu apă rece.

Nu trebuie să fi dezamăgit de cricitile naşpa ce-ti zic. Îmi cer şi scuze.

Stai liniştită. Nu ai de ce să îţi ceri scuze. Ştiu că nu merit respectul nimănui.
Dj Tomcraft » 30-Ian-2019, 16:37:18 scrie:Nu ai nici coeficient de inteligenţă şi nici memorie performantă. Ai probleme grave, lipsa sau nefunctionare a utilitarului Clenaup (ţii minte amănunte inutile şi nesemnificative), şi imposibilitatea de a trece la nivele superioare şi a învaţa în domeniul programării sau altor situaţii denotă că eşti chiar slab, eşti undeva la un nivel de Sempron single core cu DDR1 in timp ce lumea are undeva quad core Phenom. Tu la vârsta ta trebuia să fi capul unei familii şi să fi capabil să gestionezi situaţii complexe de viaţă şi situaţii de muncă şi productivitate adică să faci bani. Nu te poate dori niciuna decât cel mult din compasiune şi curiozitate temporară ca mine.

Banii nu înseamnă nimic pentru mine.
Cele mai frumoase lucruri din lume, sunt GRATIS: răsăritul soarelui de pe la ora 6, rîsul unui copil de pe stradă, copacii din parc, mirosul mării. Să scriu numele Cristinei pe nisip.
Nu am nevoie de bani. Banii distrug inocenţa oamenilor.
Dj Tomcraft » 30-Ian-2019, 16:37:18 scrie:Cu toate astea cu mare voinţă şi efort şi ajutor extern poţi face upgrade de la sempronul ăla la măcar un athlon dual core ca să intrii în lumea normală, s nu mai trebuiască să umblii noaptea la 5 in loc de ziua la 12 că îţi e teamă de lume, să poţi să fi angajat undeva să iei bani cu care să cumperi hrană şi să le scoţi ochii părinţilor că ai şi tu banii tăi munciţi şi poţi tine PC-ul pornit şi noaptea fără să se mai plângă de consum.

Ce faci? De ce nu mă aperi?
Am fost atacat brutal pe alternativasoftpedia.tk #-o
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Prezentăs

Mesajde 4 strings » 31-Ian-2019, 19:14

Evident că nu sau evident că da?
evident că greseşti
Dar nu mai există fete cuminţi? Poate chiar virgine?
ba da, fata lui ăla despre care postasei pe blog că are handicap.
Eu credeam că fetele îşi doresc să fie iubite.
defineşte iubirea

Ehe. E greu de cucerit.
Ea face alegerea. Ea decide cu cine să fie. Chiar şi cu Cornel Moldovan, fost iubit despre care îmi povestea cînd vorbeam pe mess, Ea l-a agăţat.
o naşpetă care făcea pe iteresanta. Tu ştii că e naşpetă şi de aceea speri să îţi rămână ţie. dar sunt destui disperaţi şi pt ea.

Atunci nu eram gras. Aveam 85 kg. Eram normal.
Iar de fobie i-am zis tîrziu.
lasă măi cu văzutul că nu erai vreun făt frumos ca să te vrea ea.
Şi la un mort te duci să-l vezi.

Eu cred că a ţinut cît de cît la mine.
Părerea mea.

Tu tot vrei să demonstrezi că te-a iubit una şi tu ai fost prost şi ai refuzat şi apoi te-ai îndrăgostit. Nu te-a iubit niciuna şi nu te-a dorit şi tu te-ai îndrăgostit precum te îndrăgosteşti de-o maşină din filme. Şi dacă te-o fi iubit nu mai contează. Acum nu te iubeşte şi asta contează.

O fi ţinut la tine o naşpetă care după cum vezi dintre toţi care au văzut-o nu au avut ce aprecia.

Ce faci? De ce nu mă aperi?
Am fost atacat brutal pe alternativasoftpedia.tk #-o
crezi că eu am timp să urmăresc toate prostiile ălea de forumuri goale? nu ştiu ce s-a întâmplat. probabil un imbecil ţi-a făcut un cont fake de FB şi ţi-a postat acolo. E un caz izolat, ce să scriu eu acolo în apărarea ta?

Lasă nu mai restabili mesajele de pe forumul roşu că oricum nu mai intru nici acolo că nu am ce face acolo. Îi las în pace ce să-i tot miştocăresc. Vezi că citisem că acum câteva luni sau ani parcă pshicho şi-a făcut un forum asemanaor trăgând userii acolo, deci e bine să nu mai enervez şi eu cu prostii că pierzi din succes.

Stai liniştită. Nu ai de ce să îţi ceri scuze.
cam dure mesajele mele cred că au fost şi am considerat totuşi să-mi cer scuze de la tine. Nu contează că nu te respectă alţii te respect eu un pic pt că te-am înţeles parţial, ai văzut că nu ţi-am adresat cuvinte vulgare sau înjurături nici in blog cand mai te criticam. Tu mi-ai zis mie vreo câteva prostioare acolo, nu contează au fost funny probabil cum ai considerat şi tu mesajele mele de acolo. Însă de la prea multe înjurături ce schimbai cu incă cineva acolo chiar îmi venise rău şi nu am mai postat acolo, aveam ca un fel de greţuri.
Găzduirea e aceeaşi şi pentru un forum, şi pentru 10.
păi cred că sunt vreo 10 deja
4 strings

Prezentis

Mesajde gigi d'agostino » 31-Ian-2019, 22:58

Pai e foame de bani daca sor-ta sta la ingesuiala desi tine un apartament inchiriat si scrie lucrari dalea. Nici nu munceste cred desi are facultate (in fine nu cine stie ce). Ar putea lucra la hoteluri sau in strainatate pana strange ceva bani. 400 ron o lucrare e un fleac.
Tu ai putea lucra ca manipulator marfa sau daca vrei doar cand si cand poti lucra pe la expozitii evenimente si targuri chiar de electronice si IT sa aranjezi acolo sa cari sau chiar sa prezinti, sau de auto. Uite si acum cu meciurile alea de la euro 2020 la bucuresti vor fi ceva joburi dar si posturi de voluntari. Iti face un contract temporar de la o zi pana la mai multe si te plateste. Prin 2011 si 2012 am mers la niste prezentari de laptopuri pc-uri ca promotor. Trebuia sa stai acolo pe perioada stabilita si sa dai informatii daca vrea cineva, sa dai o imagine placuta, sa ai o fire rabdatoare si placuta sa zambesti chiar daca nu ai chef. Sa participi daca se fac poze sau ceva si sa arati si acolo un optimism nebunesc. Imi statea f bine in tinute office fiind slaba. Mi se potrivea orice de fapt. Dar detaliile tehnice luasera avans mare ma depaseau total. I-urile alea, generatia 2 si 3 deja. Baietii mai chiuleau si ma trezeam ca trebuie sa dau eu date (inexacte), iar cu jocurile eram praf. Ma mai informam dar tot le incurcam. Daca mai era si cate o alta colega era mai tuta. Am fost si la o prezentare pt sony, diverse aparate combine tv-uri, ecrane. Eram tuta, nu stiam despre alea aproape nimic, oricum nici nu prea trebuia, era ca bonus daca mai si cunosti. Aia a fost si ultima, aveam deja o anxietate ceva care ma trada si pe chip si ma stresau chestiile astea. La electronice nici nu-mi placea. Sunt o fire mai timida care prefer sa nu ies in fata ca de multe ori ma pierd si nici exprimarea nu o am prea buna. Orice iesire in fata imi facea un stres mare. Stau si lucrez chestii prin dos mai bine fara stres. In felul asta am invatat cate ceva despre pc-uri. Am avut oferte de a lucra in modeling dar am refuzat ca nu doream sa-mi apara fata pe tot felul de situri si reclame. De acolo era doar un pas pana la prostitutie, nu dinaia pe strada ci dinaia de lux. Am considerat imoral si intr-un fel religia m-a oprit.
gigi d'agostino

Re: Prezentăs

Mesajde Sylver » 4-Feb-2019, 04:30

4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:evident că greseşti

Părerea ta. :)
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:
Sylver » 31-Ian-2019, 00:42:53 scrie:Dar nu mai există fete cuminţi? Poate chiar virgine?
ba da, fata lui ăla despre care postasei pe blog că are handicap.

Aia nu merită nici să o stropesc pe faţă.
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:defineşte iubirea

Să poţi fi sincer cu cineva. Să nu te dai ceva ce nu eşti.
Să simţi că NIMENI şi NIMIC nu vă poate despărţi.
Să îţi poţi lăsa viaţa în mîinile lui/ei.
Să nu vrei să îl/o schimbi. Şi nici tu să nu te schimbi pt. el/ea.
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:o naşpetă care făcea pe iteresanta. Tu ştii că e naşpetă şi de aceea speri să îţi rămână ţie. dar sunt destui disperaţi şi pt ea.

Cum adică "naşpetă"? Adică urîtă fizic?
Eu o văd frumoasă...
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:lasă măi cu văzutul că nu erai vreun făt frumos ca să te vrea ea.
Şi la un mort te duci să-l vezi.

Dar trebuie să fiu Făt Frumos că să am şanse la Ea?
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:Tu tot vrei să demonstrezi că te-a iubit una şi tu ai fost prost şi ai refuzat şi apoi te-ai îndrăgostit. Nu te-a iubit niciuna şi nu te-a dorit şi tu te-ai îndrăgostit precum te îndrăgosteşti de-o maşină din filme. Şi dacă te-o fi iubit nu mai contează. Acum nu te iubeşte şi asta contează.

M-au plăcut două şi am fost prost şi le-am refuzat. :(
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:O fi ţinut la tine o naşpetă care după cum vezi dintre toţi care au văzut-o nu au avut ce aprecia.

Cei care s-au văzut cu Ea, nu s-au arătat dezamăgiţi. de exemplu, Adrian Hordoan a afirmat că Ea şi panarama de sor-sa sunt cele mai drăguţe şi cele mai dulci fete.
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:crezi că eu am timp să urmăresc toate prostiile ălea de forumuri goale? nu ştiu ce s-a întâmplat. probabil un imbecil ţi-a făcut un cont fake de FB şi ţi-a postat acolo. E un caz izolat, ce să scriu eu acolo în apărarea ta?

Eu te-aş apăra pe tine.
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:Lasă nu mai restabili mesajele de pe forumul roşu că oricum nu mai intru nici acolo că nu am ce face acolo. Îi las în pace ce să-i tot miştocăresc. Vezi că citisem că acum câteva luni sau ani parcă pshicho şi-a făcut un forum asemanaor trăgând userii acolo, deci e bine să nu mai enervez şi eu cu prostii că pierzi din succes.

Făcuse un forum voilla.tk. Dar nu a intrat nimeni. Nu a avut succes şi l-a închis.
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:cam dure mesajele mele cred că au fost şi am considerat totuşi să-mi cer scuze de la tine. Nu contează că nu te respectă alţii te respect eu un pic pt că te-am înţeles parţial, ai văzut că nu ţi-am adresat cuvinte vulgare sau înjurături nici in blog cand mai te criticam. Tu mi-ai zis mie vreo câteva prostioare acolo, nu contează au fost funny probabil cum ai considerat şi tu mesajele mele de acolo. Însă de la prea multe înjurături ce schimbai cu incă cineva acolo chiar îmi venise rău şi nu am mai postat acolo, aveam ca un fel de greţuri.

Dacă ai greţuri, e posibil să fii însărcinată. (glumesc)
4 strings » 31-Ian-2019, 19:14:03 scrie:
Sylver » 31-Ian-2019, 00:42:53 scrie:Găzduirea e aceeaşi şi pentru un forum, şi pentru 10.
păi cred că sunt vreo 10 deja

Păi am mai făcut un forum. Mă pregătesc să fac anunţul la mine pe blog.
gigi d'agostino » 31-Ian-2019, 22:58:13 scrie:Pai e foame de bani daca sor-ta sta la ingesuiala desi tine un apartament inchiriat si scrie lucrari dalea. Nici nu munceste cred desi are facultate (in fine nu cine stie ce). Ar putea lucra la hoteluri sau in strainatate pana strange ceva bani. 400 ron o lucrare e un fleac.

Ce ai cu sora mea? :(
gigi d'agostino » 31-Ian-2019, 22:58:13 scrie:Tu ai putea lucra ca manipulator marfa

Nu mi-am tocit coatele pe băncile facultăţii ca să fiu manipulator!
gigi d'agostino » 31-Ian-2019, 22:58:13 scrie:sau daca vrei doar cand si cand poti lucra pe la expozitii evenimente si targuri chiar de electronice si IT sa aranjezi acolo sa cari sau chiar sa prezinti, sau de auto. Uite si acum cu meciurile alea de la euro 2020 la bucuresti vor fi ceva joburi dar si posturi de voluntari. Iti face un contract temporar de la o zi pana la mai multe si te plateste.

Nu am cum să fiu promotor. Sînt sociofob.
gigi d'agostino » 31-Ian-2019, 22:58:13 scrie:Prin 2011 si 2012 am mers la niste prezentari de laptopuri pc-uri ca promotor. Trebuia sa stai acolo pe perioada stabilita si sa dai informatii daca vrea cineva, sa dai o imagine placuta, sa ai o fire rabdatoare si placuta sa zambesti chiar daca nu ai chef. Sa participi daca se fac poze sau ceva si sa arati si acolo un optimism nebunesc. Imi statea f bine in tinute office fiind slaba. Mi se potrivea orice de fapt. Dar detaliile tehnice luasera avans mare ma depaseau total. I-urile alea, generatia 2 si 3 deja. Baietii mai chiuleau si ma trezeam ca trebuie sa dau eu date (inexacte), iar cu jocurile eram praf. Ma mai informam dar tot le incurcam. Daca mai era si cate o alta colega era mai tuta. Am fost si la o prezentare pt sony, diverse aparate combine tv-uri, ecrane. Eram tuta, nu stiam despre alea aproape nimic, oricum nici nu prea trebuia, era ca bonus daca mai si cunosti. Aia a fost si ultima, aveam deja o anxietate ceva care ma trada si pe chip si ma stresau chestiile astea. La electronice nici nu-mi placea. Sunt o fire mai timida care prefer sa nu ies in fata ca de multe ori ma pierd si nici exprimarea nu o am prea buna. Orice iesire in fata imi facea un stres mare. Stau si lucrez chestii prin dos mai bine fara stres. In felul asta am invatat cate ceva despre pc-uri. Am avut oferte de a lucra in modeling dar am refuzat ca nu doream sa-mi apara fata pe tot felul de situri si reclame. De acolo era doar un pas pana la prostitutie, nu dinaia pe strada ci dinaia de lux. Am considerat imoral si intr-un fel religia m-a oprit.

Hai, că m-ai făcut curios. Dacă zici că ţi s-a propus să fii model, probabil arăţi fff bine. :x

Ai văzut ce a păţit Mircea Badea?
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Ian Van dahl

Mesajde Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43

Părerea ta. :)
cred că ţi-a spus toată lumea.
Tu mă închizi cu ce replici ai.
N-ai leac. Ai barat sau ai respins tot ce am spus. Înseamnă că am scris degeaba. Eu am venit aici ca să te ajut nu ca să vrăjesc cu tine şi să fac jocuri de cuvinte obositoare. Nu mai am energie să-ţi explic sau să mai combat nimic la tine. Să mergi să lucrezi temporar undeva era soluţia perfectă la problemele tale, şi ce am propus îţi era bun, pt că după cum spui nu poţi lucra nici ca şofer, nici avocat, nici programare.

Aia nu merită nici să o stropesc pe faţă.
era o optiune.
dar ce părere ai de ea cam aşa au toate despre tine. Tu nu conştientizezi că aşa cum o vezi pe aia te văd pe tine toate inclusiv eu şi poate chiar şi băieţii. Vezi că ai avut niste propuneri pe situl roşu de la nişte băieţi acolo, unul dorea un gras.

Să poţi fi sincer cu cineva. Să nu te dai ceva ce nu eşti.
păi da, insă cam imposibil pt tine. Oricum relaţiile se intemeiază pe aspectul fizic la inceput. Ce zici acolo sunt chestii soţ-soţie mai degrabă. Poţi incerca la matrimoniale, poate ceva găsesti, vreo grasă ceva de peste 40 ani cu probleme.

Cum adică "naşpetă"? Adică urîtă fizic?
Eu o văd frumoasă...
păi fiecare o fi văzut frumos de careva. Unii de mai multi alţii de mai putini.

Cei care s-au văzut cu Ea, nu s-au arătat dezamăgiţi. de exemplu, Adrian Hordoan a afirmat că Ea şi panarama de sor-sa sunt cele mai drăguţe şi cele mai dulci fete.
la cate vazuse el erau dulci şi boschetarele daca-i dădeau o muie. Si ăla un sociofob ce umbla cu banii pe la curve că nu se uita nimeni la el. Si daca cele două i-au mai dat şi cate o muie au fost super dulci pt el. Si dacă nu i-au dat nimic pt el a fost o victorie asupra ta că s-a văzut cu ele iar tu nu.

Făcuse un forum voilla.tk. Dar nu a intrat nimeni. Nu a avut succes şi l-a închis.
foarte bine, au ramas la tine deci. Macar atat să meargă dacă restul forumurilor nu-ti merg

Dacă ai greţuri, e posibil să fii însărcinată. (glumesc)
era deja prea porcos ce se scria acolo. La un moment dat iţi vine să vomiţi la propriu. Depinde fiecare cât rezistă, probabil tu eşti mai rezistent şi eşti învaţat să te înjure şi jignească toţi. Ca un fel de masochist. Deja îmi vine rău şi greaţă de vorbele de aici când văd că am scris degeaba şi nu ai progresat deloc.

Păi am mai făcut un forum. Mă pregătesc să fac anunţul la mine pe blog.
fă anunţul acolo iar, apoi te miri că nu ai useri. Tu nu înveţi din greşeli?

Ce rost are un forum gol? nici un rol. Uite că se inchide şi google(+) din motiv că nu e rentabil. Deci şi ăia mari se gândesc la rentabilitate.

Nu mi-am tocit coatele pe băncile facultăţii ca să fiu manipulator!
cred că faci iar mişto ca de obicei. Ar fi prea mult de scris şi cred că aş scrie degeaba. Mi-ai răspunde în 2 peri şi cred că deja nu are rost să mai dau sfaturi şi parcă îmi vine iar greaţă şi o să plec şi de aici. Aia nu aia nu ailaltă nu că e aşa şi pe dincolo. Ţi-am dat nişte sfaturi cât m-am priceput şi am adaptat ca să te ajute şi le-ai dat cu piciorul. Crezi că-mi place să faci astfel? mai zici că mă iau şi de familia ta. Ce să zic angajează-te la barou sau la tribunal atunci dacă eşti aşa bazat. Mergi şi dă examennele alea şi avansează. Oricum ai făcut şi labă la curs deci ţi-ai bătut joc de fapt, mai zici de "tocit coatele", parcă te-ai rupt cu învăţatul, mai ales la Spiru. Să faci labă la curs şi în incinta acolo unde e un mediu academic respectabil cred că e o jignire şi e ultima chestie la care nu m-aş gândi. Este cea mai mare cretinătate, nu ştiu dacă am cuvinte să explic cred că nici n-ar trebui să mai vorbesc cu tine.

Nu am cum să fiu promotor. Sînt sociofob.
bine măi, aia nu aia nu. Înjură-te mai departe cu toţi smintiţii pe blogul ala şi aşteaptă apoi să-ţi scrie careva pe nişte forumuri pustii. Şi eu am probleme măi şi tot pot face treabă foarte bine aşa cu timiditate anxietate şi stres temporar dar nu dau în spate şi nu stau degeaba să fac bureţi.

Hai, că m-ai făcut curios. Dacă zici că ţi s-a propus să fii model, probabil arăţi fff bine. :x
normal că arat foarte bine, dar nu incap toate intr-un corp, am şi probleme cum ţi-am mai zis. Au trecut oricum ceva ani de atunci.

Ai văzut ce a păţit Mircea Badea?
mare rahat. Imi pare rău pt el mai degrabă şi-a mai stricat imaginea in rest cred că e ok, e invatat cu aşa ceva.
Ian Van dahl

Dj Tomcraft

Mesajde Dj Tomcraft » 4-Feb-2019, 19:29

Măi tu respingi orice sfat şi nu ieşi deloc din situaţia aia. N-are nici un rost să te mai sfătuiesc cu ceva. Uite-te câte ţi-am scris şi tu ai respins din 3 vorbe "sunt sociofob, am tocit coatele ca sa incarc marfă", fără să fi încercat ceva vreodată.
Presupun că şi-a mai bătut capul cu tine şi altă lume şi n-a reuşit cum nici eu n-am reuşit să te îndrepţi.
Cred că tu ori îţi baţi joc de cine se mai încumetă să te ajute ori eşti un hacker plin de bani care doar faci mişto ca să nu fi identificat şi faci rahaturile astea de forumuri din plictiseală când nu ai somn.
Cred că e varianţa a doua, pt prima variantă ar trebui să existe cineva mult prea retardat.
Şi de fapt te-am prins aici cu minciuna, că tu eşti varianta a doua, adică deşi spui că tot ce faci sunt nişte forumuri care sunt viaţa ta, tu intri foarte rar pe ele, evident din lipsă de timp fiind puternic ocupat cu alte activităţi. Şi le promovezi inutil într-un loc tâmpit tocmai ca să nu meargă. Şi evident sfaturile mele cu lucrat temporar şi ce ţi-am mai zis îţi sunt inutile în cazul ăsta.

Îţi place să-ţi baţi joc de lume spunând obsesiv un lucru imposibil că tu iubeşti pe una de 13 ani pe care n-ai văzut-o deloc real. Tu faci mişto la un mod grotesc, enervând lumea, e si cauza pt care te înjură ăia pe blog, cred că te distrezi maxim cu aşa ceva în momente mai libere, în timp ce diversi prosti şi proaste încearcă să-ţi caute leac dându-ţi tot felul de sfaturi şi căutând soluţii pt tine.
Dj Tomcraft

4 strings

Mesajde 4 strings » 4-Feb-2019, 20:01

Tre să fi nebun să spui că n-ai nevoie de bani deloc că nu mergi la restaurante. Păi trebuie bani şi pt alte cheltuieli. Din ce naiba bani oi fi luat PC-ul ala care costa vreo 5000 ron cu intel hexacore si nvidia, cand doar placa video era vreo 2500 ron, când spui că te ceartă ai tăi că consumi curent care e 50 bani kilovatul şi sor-ta stă să rupă tastatura pt niste prostii de lucrări de diplomă de 200 roni bucata care se fac 4-5 bucati pe an şi atât şi-s banii ei de fapt.

Nici să vinzi altul în garanţie şi tot trebuie să mai pui un 2000 ron minim pt un PC nou high end cum tit iei. Iar 2000 ron cu siguranţă nu ies din forumuri şi nici ai tăi nu ţi-ar da. Deci clar ceva nu se leagă.

Măi n-are nici o legatură cu sociofobia lucratul la incărcat marfă sau aranjat şi montat aparaturi pe la expoziţii şi evenimente. Nu te pune nimeni să mergi pe post de promoter să vorbeşti cu lumea ca mine, tu te duci efectiv la muncile din spate de rutină care sunt pt barbati, să cari acolo, montezi toate prostiile ălea, le faci să meargă, te mai cheamă unul altul când ceva nu merge, in rest stai pe acolo şi supraveghezi sau chiar eşti lăsat liber şi eşti chemat la final.
Sunt locuri de muncă şi pt ăia cu dizabilităţi (nu la aşa ceva însă) dacă crezi că te poţi incadra la ceva şi ai acte, deşi să ştii că leacul depresiei şi anxietăţii este tocmai munca şi socializarea. Dar probabil că dacă tu eşti un hacker plin de bani cu siguranţă aşa ofertă este sub nivelul tău şi te-ar înjosi. Sau fă şcoala de şoferi şi faci taximetrie sau la curiei poti lucra, sau în distribuţie. Ţi-e greu să deschizi uşa şi să spui bună ziua şi să accepţi comanda unde vrea să faci cursa? Stii o limbă străină poţi lucra la un call center sau poti lucra daca stii cat de cat calculatorul la diverse firme pt mentenanta si pt baze de date, poti face un master in info la Spiru sau o a doua facultate si esti apoi si calificat. Plus în sezonul cald acolo la Constanţa sunt mii de locuri de muncă sezoniere şi sunt ocupate cu elevi studenti şi alţii chiar ilegal.
4 strings

Re: Ian Van dahl

Mesajde Sylver » 8-Feb-2019, 04:35

Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:cred că ţi-a spus toată lumea.

Aici, cam ai dreptate. Dar eu sînt încăpăţînat. :whistle:
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:Tu mă închizi cu ce replici ai.

Cred că este reciPORC.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:N-ai leac. Ai barat sau ai respins tot ce am spus. Înseamnă că am scris degeaba. Eu am venit aici ca să te ajut nu ca să vrăjesc cu tine şi să fac jocuri de cuvinte obositoare. Nu mai am energie să-ţi explic sau să mai combat nimic la tine. Să mergi să lucrezi temporar undeva era soluţia perfectă la problemele tale, şi ce am propus îţi era bun, pt că după cum spui nu poţi lucra nici ca şofer, nici avocat, nici programare.

Eu nu înţeleg ce tot aveţi toţi cu munca. Să mă scol de dimineaţă pe la 6-7. Să plec la serviciu. Să vin seara obosit. Mănînc, puţin TV şi apoi, gata, la somnic. Oboseala. Şi a doua zi, de la capăt. Păi ce viaţă e asta?
Mai bine mă sinucid, decît să muncesc!
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:era o optiune.
dar ce părere ai de ea cam aşa au toate despre tine. Tu nu conştientizezi că aşa cum o vezi pe aia te văd pe tine toate inclusiv eu şi poate chiar şi băieţii. Vezi că ai avut niste propuneri pe situl roşu de la nişte băieţi acolo, unul dorea un gras.

Toate? Inclusiv tu? :(
Ce am făcut să merit asta?
Aia nu vorbeşte, nu merge. E super handicapată. Dar eu... ce am?
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:
Sylver » 4-Feb-2019, 04:30:34 scrie:Să poţi fi sincer cu cineva. Să nu te dai ceva ce nu eşti.
păi da, insă cam imposibil pt tine. Oricum relaţiile se intemeiază pe aspectul fizic la inceput. Ce zici acolo sunt chestii soţ-soţie mai degrabă. Poţi incerca la matrimoniale, poate ceva găsesti, vreo grasă ceva de peste 40 ani cu probleme.

Dar eu nu merit o fată drăguţă? :((
Prefer să mor singur, decît să mă cuplez cu o grasă.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:păi fiecare o fi văzut frumos de careva. Unii de mai multi alţii de mai putini.

Pe mine nu mă vede frumos nimeni. :)) POATE doar mama.
Sylver » 4-Feb-2019, 04:30:34 scrie:Cei care s-au văzut cu Ea, nu s-au arătat dezamăgiţi. de exemplu, Adrian Hordoan a afirmat că Ea şi panarama de sor-sa sunt cele mai drăguţe şi cele mai dulci fete.
la cate vazuse el erau dulci şi boschetarele daca-i dădeau o muie. Si ăla un sociofob ce umbla cu banii pe la curve că nu se uita nimeni la el. Si daca cele două i-au mai dat şi cate o muie au fost super dulci pt el. Si dacă nu i-au dat nimic pt el a fost o victorie asupra ta că s-a văzut cu ele iar tu nu.

Totuşi, eu nu cred că Cris ar face o muie cuiva. Didi... da. Că e curvă. Dar Cris e fată cuminte.
Într-adevăr, Hordy era sociofob. Mi-a mărturisit chiar el (o să public discuţiile). Dar acum, susţine că e alt om. Că ar fi interlop.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:foarte bine, au ramas la tine deci. Macar atat să meargă dacă restul forumurilor nu-ti merg

Am redeschis un forum cu 160 de mii de mesaje. O să fac anunţul la mine, pe blog.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:era deja prea porcos ce se scria acolo. La un moment dat iţi vine să vomiţi la propriu. Depinde fiecare cât rezistă, probabil tu eşti mai rezistent şi eşti învaţat să te înjure şi jignească toţi. Ca un fel de masochist. Deja îmi vine rău şi greaţă de vorbele de aici când văd că am scris degeaba şi nu ai progresat deloc.

Dar ce ar însemna progresul meu, în opinia ta? Să muncesc? Să o uit pe Cris? IMPOSIBIL.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:fă anunţul acolo iar, apoi te miri că nu ai useri. Tu nu înveţi din greşeli?

Ce vrei... Asta-i "boala" mea. Damblaua mea. Forumurile.
Dacă în viaţa de zi cu zi, nu socializez. Măcar pe internet, să mai schimb o vorbă, două, cu cineva.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:Ce rost are un forum gol? nici un rol. Uite că se inchide şi google(+) din motiv că nu e rentabil. Deci şi ăia mari se gândesc la rentabilitate.

Google+ era o tîmpenie, din start. Sper să urmeze Spotify. L-)
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:cred că faci iar mişto ca de obicei. Ar fi prea mult de scris şi cred că aş scrie degeaba. Mi-ai răspunde în 2 peri şi cred că deja nu are rost să mai dau sfaturi şi parcă îmi vine iar greaţă şi o să plec şi de aici. Aia nu aia nu ailaltă nu că e aşa şi pe dincolo. Ţi-am dat nişte sfaturi cât m-am priceput şi am adaptat ca să te ajute şi le-ai dat cu piciorul. Crezi că-mi place să faci astfel? mai zici că mă iau şi de familia ta. Ce să zic angajează-te la barou sau la tribunal atunci dacă eşti aşa bazat. Mergi şi dă examennele alea şi avansează. Oricum ai făcut şi labă la curs deci ţi-ai bătut joc de fapt, mai zici de "tocit coatele", parcă te-ai rupt cu învăţatul, mai ales la Spiru. Să faci labă la curs şi în incinta acolo unde e un mediu academic respectabil cred că e o jignire şi e ultima chestie la care nu m-aş gândi. Este cea mai mare cretinătate, nu ştiu dacă am cuvinte să explic cred că nici n-ar trebui să mai vorbesc cu tine.

Ahamz. Deci ai citit grozăviea mea pe forumul roşu. :oops:
Ei bine, da. Am făcut labă în aulă. O dată sau de două ori. Dar, crede-mă. Senzaţia merită toate riscurile. Şi, dacă aş mai avea ocazia, aş face-o din nou. E super!
În primul an, am tocit la greu. Citeam cărţi de 400-500 de pagini. Dar din anul doi, mai citeam doar notele de curs. Şi culmea. Notele au crescut.
USH e o universitate bună, comparativ cu celelalte private. Cel puţin, la mine, la Drept, aveam de-a face numai cu somităţi.
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:bine măi, aia nu aia nu. Înjură-te mai departe cu toţi smintiţii pe blogul ala şi aşteaptă apoi să-ţi scrie careva pe nişte forumuri pustii. Şi eu am probleme măi şi tot pot face treabă foarte bine aşa cu timiditate anxietate şi stres temporar dar nu dau în spate şi nu stau degeaba să fac bureţi.

Gîndeşte-te la un job pe care să îl pot face de acasă. Din faţa calculatorului. De exemplu, operator bază de date. Sau administrator de forum.
Este alegerea ta, să munceşti. Şi ghici ce? Nu toţi gîndim la fel. Atunci cînd toţi gîndesc la fel, nimeni nu gîndeşte prea mult!
Ian Van dahl » 4-Feb-2019, 16:43:03 scrie:normal că arat foarte bine, dar nu incap toate intr-un corp, am şi probleme cum ţi-am mai zis. Au trecut oricum ceva ani de atunci.

Poate dădeam o labă în cinstea ta. :mrgreen: :mrgreen:
Sylver » 4-Feb-2019, 04:30:34 scrie:Ai văzut ce a păţit Mircea Badea?
mare rahat. Imi pare rău pt el mai degrabă şi-a mai stricat imaginea in rest cred că e ok, e invatat cu aşa ceva.

Îl pupă-n cur pe Voiculescu. Se dă bărbat feroce, dar e un cocoşel fără... cocoşel!
Dj Tomcraft » 4-Feb-2019, 19:29:11 scrie:Măi tu respingi orice sfat şi nu ieşi deloc din situaţia aia. N-are nici un rost să te mai sfătuiesc cu ceva. Uite-te câte ţi-am scris şi tu ai respins din 3 vorbe "sunt sociofob, am tocit coatele ca sa incarc marfă", fără să fi încercat ceva vreodată.

Am ascultat sfaturile tale cu interes maxim. Îţi mulţumesc pentru că... îţi pasă. :(
Dj Tomcraft » 4-Feb-2019, 19:29:11 scrie:Presupun că şi-a mai bătut capul cu tine şi altă lume şi n-a reuşit cum nici eu n-am reuşit să te îndrepţi.
Cred că tu ori îţi baţi joc de cine se mai încumetă să te ajute ori eşti un hacker plin de bani care doar faci mişto ca să nu fi identificat şi faci rahaturile astea de forumuri din plictiseală când nu ai somn.
Cred că e varianţa a doua, pt prima variantă ar trebui să existe cineva mult prea retardat.

Dap. Sînt retardat D.P.V. SOCIAL!
Mi-ar fi plăcut să fiu hacker. Primul forum şters ar fi fost MIZERIA de SoftPedia.
Dj Tomcraft » 4-Feb-2019, 19:29:11 scrie:Şi de fapt te-am prins aici cu minciuna, că tu eşti varianta a doua, adică deşi spui că tot ce faci sunt nişte forumuri care sunt viaţa ta, tu intri foarte rar pe ele, evident din lipsă de timp fiind puternic ocupat cu alte activităţi. Şi le promovezi inutil într-un loc tâmpit tocmai ca să nu meargă. Şi evident sfaturile mele cu lucrat temporar şi ce ţi-am mai zis îţi sunt inutile în cazul ăsta.

Nu intru deoarece am emoţii prea mari.
Uite, eu primesc notificare de răspuns de aici (de la "Prezent") pe mail, îl marchez cu steluţă (ca să nu uit), dar îmi sunt necesare 2-3 zile ca să-mi fac curaj să citesc. Emoţiile mă copleşesc. Ţi-am mai zis asta şi văd că ai uitat.
Dj Tomcraft » 4-Feb-2019, 19:29:11 scrie:Îţi place să-ţi baţi joc de lume spunând obsesiv un lucru imposibil că tu iubeşti pe una de 13 ani pe care n-ai văzut-o deloc real. Tu faci mişto la un mod grotesc, enervând lumea, e si cauza pt care te înjură ăia pe blog, cred că te distrezi maxim cu aşa ceva în momente mai libere, în timp ce diversi prosti şi proaste încearcă să-ţi caute leac dându-ţi tot felul de sfaturi şi căutând soluţii pt tine.

Greşeşti. :(( :(
4 strings » 4-Feb-2019, 20:01:52 scrie:Tre să fi nebun să spui că n-ai nevoie de bani deloc că nu mergi la restaurante. Păi trebuie bani şi pt alte cheltuieli. Din ce naiba bani oi fi luat PC-ul ala care costa vreo 5000 ron cu intel hexacore si nvidia, cand doar placa video era vreo 2500 ron, când spui că te ceartă ai tăi că consumi curent care e 50 bani kilovatul şi sor-ta stă să rupă tastatura pt niste prostii de lucrări de diplomă de 200 roni bucata care se fac 4-5 bucati pe an şi atât şi-s banii ei de fapt.

Iar greşeşti! Sor-mea a cîştigat vrep 4000 de euro numai anul trecut. A completat din ce a strîns, din ce au mai pus părinţii şi din ce a mai împrumutat pentru a-şi lua un apartament. Vis împlinit! Vreau şi eu. :)
4 strings » 4-Feb-2019, 20:01:52 scrie:Nici să vinzi altul în garanţie şi tot trebuie să mai pui un 2000 ron minim pt un PC nou high end cum tit iei. Iar 2000 ron cu siguranţă nu ies din forumuri şi nici ai tăi nu ţi-ar da. Deci clar ceva nu se leagă.

Vînd DVD-uri cu seriale piratate: http://serialenet.ro/lista.txt
Am cîştigat ~5000 de lei. Dar în mai mulţi ani.
4 strings » 4-Feb-2019, 20:01:52 scrie:Măi n-are nici o legatură cu sociofobia lucratul la incărcat marfă sau aranjat şi montat aparaturi pe la expoziţii şi evenimente. Nu te pune nimeni să mergi pe post de promoter să vorbeşti cu lumea ca mine, tu te duci efectiv la muncile din spate de rutină care sunt pt barbati, să cari acolo, montezi toate prostiile ălea, le faci să meargă, te mai cheamă unul altul când ceva nu merge, in rest stai pe acolo şi supraveghezi sau chiar eşti lăsat liber şi eşti chemat la final.

Dar ce motiv aş avea să mă angajez cînd părinţii sînt de acord să mă întreţină?
Aleg să fiu PRINŢIŞOR. =;
4 strings » 4-Feb-2019, 20:01:52 scrie:Sunt locuri de muncă şi pt ăia cu dizabilităţi (nu la aşa ceva însă) dacă crezi că te poţi incadra la ceva şi ai acte, deşi să ştii că leacul depresiei şi anxietăţii este tocmai munca şi socializarea. Dar probabil că dacă tu eşti un hacker plin de bani cu siguranţă aşa ofertă este sub nivelul tău şi te-ar înjosi. Sau fă şcoala de şoferi şi faci taximetrie sau la curiei poti lucra, sau în distribuţie. Ţi-e greu să deschizi uşa şi să spui bună ziua şi să accepţi comanda unde vrea să faci cursa?

Nu pot să conduc. Am o mare teamă de accidente.
4 strings » 4-Feb-2019, 20:01:52 scrie:Stii o limbă străină poţi lucra la un call center sau poti lucra daca stii cat de cat calculatorul la diverse firme pt mentenanta si pt baze de date, poti face un master in info la Spiru sau o a doua facultate si esti apoi si calificat. Plus în sezonul cald acolo la Constanţa sunt mii de locuri de muncă sezoniere şi sunt ocupate cu elevi studenti şi alţii chiar ilegal.

Eu aş vrea să mai fac o facultate. Informatică sau Litere. Dar nu vrea sora mea. Şi fără ea, nu pot face faţă.

Tu ce facultate ai terminat, de critici Spiru? :?
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

dahihofra

Mesajde dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34

Eu nu înţeleg ce tot aveţi toţi cu munca. Să mă scol de dimineaţă pe la 6-7. Să plec la serviciu. Să vin seara obosit. Mănînc, puţin TV şi apoi, gata, la somnic. Oboseala. Şi a doua zi, de la capăt. Păi ce viaţă e asta?
Mai bine mă sinucid, decît să muncesc!
greşeşti, există satisfacţia muncii şi apoi satisfacţia unei vacante sau a wechendului. Cu atât mai mult la tine când ai merge benevol aşa ca hobby fără obligaţii.

Toate? Inclusiv tu?
poate că şi eu. Dar mai bine întreabă "ce nu ai".

Dar eu nu merit o fată drăguţă?
CB era si e grasă, ha ha

Gîndeşte-te la un job pe care să îl pot face de acasă. Din faţa calculatorului. De exemplu, operator bază de date. Sau administrator de forum.
Este alegerea ta, să munceşti. Şi ghici ce? Nu toţi gîndim la fel. Atunci cînd toţi gîndesc la fel, nimeni nu gîndeşte prea mult!
job de acasa? cred că ceva in IT, freelancer. Nu mă prea pricep.

Poate dădeam o labă în cinstea ta.
nu mersi. Nu mă mai jigni cu prostii de genul.

Nu intru deoarece am emoţii prea mari.
Uite, eu primesc notificare de răspuns de aici (de la "Prezent") pe mail, îl marchez cu steluţă (ca să nu uit), dar îmi sunt necesare 2-3 zile ca să-mi fac curaj să citesc. Emoţiile mă copleşesc. Ţi-am mai zis asta şi văd că ai uitat.
ştiu că spusesei ceva, am crezut că exagerezi. Cum să ai emoţii la un email sau un mesaj pe forum? e o problemă gravă atunci. Nu te vede nimeni, nu eşti în direct.

Dap. Sînt retardat D.P.V. SOCIAL!
Mi-ar fi plăcut să fiu hacker. Primul forum şters ar fi fost MIZERIA de SoftPedia.
ai tot timpul din lume. Învaţă dacă tot zici că ai o inteligenţă mare.

Poate că greşesc cum spui

Iar greşeşti! Sor-mea a cîştigat vrep 4000 de euro numai anul trecut. A completat din ce a strîns, din ce au mai pus părinţii şi din ce a mai împrumutat pentru a-şi lua un apartament. Vis împlinit! Vreau şi eu.
4000 euro? nu-i mult pe an, dar din scris lucrări nu cred.

Am cîştigat ~5000 de lei. Dar în mai mulţi ani.
prea puţin. E totusi ceva. Şi puteai completa şi cu un job.

Aleg să fiu PRINŢIŞOR
dărâmat de depresie care vrea să se sinucidă.

Eu aş vrea să mai fac o facultate. Informatică sau Litere. Dar nu vrea sora mea. Şi fără ea, nu pot face faţă.
ce să facă ea pt tine ca să faci facultate? să meargă în locul tău la lucrări?

Tu ce facultate ai terminat, de critici Spiru?
nu am studii suprioare, am doar medii, ţi-am mai spus că nu am continuat studiile. Spiru e criticat de toată lumea, critic şi eu din auzite.

Cine mai cumpără dvd-uri când sunt filmele pe torenţi si siturile de filme online şi nu au nici dvd la pc şi nici dvd player prin casă?

Ahamz. Deci ai citit grozăviea mea pe forumul roşu.
Ei bine, da. Am făcut labă în aulă. O dată sau de două ori. Dar, crede-mă. Senzaţia merită toate riscurile. Şi, dacă aş mai avea ocazia, aş face-o din nou. E super!
nu găsesc nimic senzaţional în aşa prostie. M-aş ascunde de ruşine. Ai scris şi pe forumul ala dar şi în blog la comenturi mi-ai spus demult. Ce te-a excitat aşa tare de nu te-ai putut abţine? Probabil te-a apucat de la caldură sau ceva. Nu te-a văzut nimeni?
dahihofra

Ian van dahl

Mesajde Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01

Aia nu vorbeşte, nu merge. E super handicapată.
p[i nici tu nu vorbeşti decât foarte greu şi doar prin tastatură

Mănînc, puţin TV şi apoi, gata, la somnic. Oboseala. Şi a doua zi, de la capăt. Păi ce viaţă e asta?
mai bună decât aia plicticoasă care nu o mai vrei de doreşti sinucidere. Poţi lucra party time, program variabil, jumate de normă, temporar, nu neapărat cu program 9-17.
Dar eu nu merit o fată drăguţă?
probabil nu te merită ele.
Dar ce ar însemna progresul meu, în opinia ta? Să muncesc? Să o uit pe Cris?
da
IMPOSIBIL.
daca e o boala da, o fi imposibil

Am redeschis un forum cu 160 de mii de mesaje. O să fac anunţul la mine, pe blog.
si nu va scrie nimeni. Ce sens are?

Eu ţi-am zis ce joburi poţi avea. Joburi de acasă e greu, nu eşti femeie să te freci la webcam pt bani şi nici cu o inteligenţă şi cunoştinte excelente în IT şi hack-uri ca să faci de acasă treburi. Sau să faci trading cu acţiuni bani dar nici acolo nu te pricepi.
Ca bărbat e greu să găseşti ceva dacă mai eşti şi sociofob, de ce crezi că sunt aşa mulţi boschetari? Pt că nici ei nu şi-au găsit de lucru sau de făcut bani.
Ziceai că vrei gigolo, păi sociofob şi cum un aspect fizic neplăcut ar merge? interesează-te.

Dar am o nouă idee, să faci ce face şi sor-ta, poate faci 4000 euro anual şi tu. sau să vinzi la magazine, la chioşcurişi pe plajă.
Ian van dahl

Lasgo

Mesajde Lasgo » 8-Feb-2019, 23:42

Apropo de muncă, că tot eşti pervers cel puţin în gândire, munca e ca şi cum ai face sex (sau te-ai masturba că tot eşti fan), te oboseşte şi apoi dormi. Faci altceva şi uiţi de prostiile care te trag în urmă sau îţi inundă creierul obsesiv. Cam aşa te simţi când vi acasă de la muncă, ai oboseală epuizare şi vrei să te speli şi odihneşti. Unii fac sport de exemplu cam tot astfel. Îţi dai seama ce naşpa e când eşti pe final după ceva sport cu organismul consumat transpirat pe ultima sută de metri şi aştepând în gând să intrii la spălare şi odihnă apoi. Îţi dai seama că e cam plăcut gândindu-te la ohihna de apoi, poate e ca un fel de masochism să munceşti. Sunt şi care când vin acasă nu-s obosiţi din contră se apucă de sex, şi apoi doarme, depinde de fiecare. De regulă ăia care stau doar pe scaun la muncă. Ei pierd energia psihică dar se încarcă fiziologic în atâtea ore. Înţepenesc cum se spune şi se şi îngraşă treptat.

Eu ţi-am recomandat angajare sau muncă pt a scăpa de depresie parţial şi a mai schimba mediul făcând şi ceva util adică să câştigi nişte bani. Puteam să-ţi recomand să iei la pas toate cluburile şi barurile şi să-ţi faci prieteni dar ştiu că e imposibil pt tine fiind depresiv si sociofob.

Am auzit că există cazuri de oameni care au intrat în depresie în momentul cănd au intrat în şomaj, adică au pierdut locul de muncă care-i ţinea în priză să funcţioneze şi le oferea şi salariul. Astfel ei se inscriau la niste activităţi ca să aibă un program zilnic. Asta era mai demult, acum cam toată lumea preferă să nu facă nimic şi doar să primească bani.
Lasgo

Mesajde Sylver » 10-Feb-2019, 01:03

dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:greşeşti, există satisfacţia muncii şi apoi satisfacţia unei vacante sau a wechendului. Cu atât mai mult la tine când ai merge benevol aşa ca hobby fără obligaţii.

Păi eu sînt într-un concediu continuu.
Ăia care muncesc, PROŞTII, se scoală la 6-7 dimineaţa. Eu mă trezesc la 6-7 seara.
Sînt un prinţişor.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Toate? Inclusiv tu?
poate că şi eu. Dar mai bine întreabă "ce nu ai".

Nu am prieteni. Nu am aptitudini. Nu ştiu să bat un cui.
Sînt un prinţişor.
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Dar eu nu merit o fată drăguţă?
CB era si e grasă, ha ha

Ţi-am mai zis că eu o plăceam dinainte de a o vedea.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:job de acasa? cred că ceva in IT, freelancer. Nu mă prea pricep.

Eh, cînd îmi găseşti ceva din aria mea de competenţe, let me know.
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Poate dădeam o labă în cinstea ta.
nu mersi. Nu mă mai jigni cu prostii de genul.

Păi tu nu ziceai că Cris face muie şi labă?
Acum, de ce te simţi ofensată?
Îmi cer scuze, dacă tu consideri că am fost deplasat.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:ştiu că spusesei ceva, am crezut că exagerezi. Cum să ai emoţii la un email sau un mesaj pe forum? e o problemă gravă atunci. Nu te vede nimeni, nu eşti în direct.

Am emoţii să nu te supăr cu ceva. Să nu fii dezamăgită de mine.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:ai tot timpul din lume. Învaţă dacă tot zici că ai o inteligenţă mare.

A început să mă lase memoria. Intru pe YouTube să caut ceva, dar văd altceva interesant sugerat, intru pe el. Şi uit ce căutam iniţial.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:Poate că greşesc cum spui

Toţi greşim. Eu mai puţin, tu mai mult. Dar asta-i altă poveste.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:4000 euro? nu-i mult pe an, dar din scris lucrări nu cred.

Dacă ea minte, mint şi eu. Dar bani a avut. Apartamentul a costat 39000 de euro.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:prea puţin. E totusi ceva. Şi puteai completa şi cu un job.

Dau mulţi bani pe suc.
Nu mai pot bea apă, m-am obişnuit cu sucul.
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Aleg să fiu PRINŢIŞOR
dărâmat de depresie care vrea să se sinucidă.

Cunoşti conceptul de "colivie de aur"?
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:ce să facă ea pt tine ca să faci facultate? să meargă în locul tău la lucrări?

Să facă şi ea aceeaşi facultate. Să fim colegi.
Astfel aş scăpa de teama că nu pot vorbi cu nimeni. Sau să mă gîndesc cu cine să stau în bancă.
Nu zic că mi-ar fi uşor. Dar cu siguranţă ar fi MULT mai uşor.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:nu am studii suprioare, am doar medii, ţi-am mai spus că nu am continuat studiile. Spiru e criticat de toată lumea, critic şi eu din auzite.

Eu am 21 de ani de şcoală.
Spiru e criticat de tîmpiţi. Nu ar fi predat George Pruteanu şi Adrian Păunescu acolo dacă era o universitate slabă.
Accept că nu e ca la stat, dar, dintre cele private, USH e undeva printre primele. Garantez eu chestiunea asta.
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:Cine mai cumpără dvd-uri când sunt filmele pe torenţi si siturile de filme online şi nu au nici dvd la pc şi nici dvd player prin casă?

Sunt oameni care au şi altă treabă decît să stea pe torrente şi hub-uri.
Am avut clienţi avocaţi, preoţi, ingineri...
dahihofra » 8-Feb-2019, 16:34:16 scrie:nu găsesc nimic senzaţional în aşa prostie. M-aş ascunde de ruşine. Ai scris şi pe forumul ala dar şi în blog la comenturi mi-ai spus demult. Ce te-a excitat aşa tare de nu te-ai putut abţine? Probabil te-a apucat de la caldură sau ceva. Nu te-a văzut nimeni?

Nu m-a văzut nimenii deoarece eram poziţionat într-o bancă aflată în spatele tuturor.
Una este să fii acasă şi să dai labă la ceva imaginar şi alta este cînd e live.
Mă uitam la colege bune şi aveam "inspiraţie" maximă.
Nu ştiu dacă ai citit, dar am făcut-o şi în tramvai. La fel... senzaţie extraordinară!
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Aia nu vorbeşte, nu merge. E super handicapată.
p[i nici tu nu vorbeşti decât foarte greu şi doar prin tastatură

Păi da. Aici, cam ai dreptate. Dar tot zic că nu sînt ca HANDICAPATA aia care nu merită să trăiască. Îşi face rău şi ei, îi mai chinuie şi pe părinţi. Ar trebui sufocată cu perna.
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:mai bună decât aia plicticoasă care nu o mai vrei de doreşti sinucidere. Poţi lucra party time, program variabil, jumate de normă, temporar, nu neapărat cu program 9-17.

Part time, nu party time.
Pot lucra numai pe PC. Ţi-am zis.
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Dar eu nu merit o fată drăguţă?
probabil nu te merită ele.

Adică aşa distrus mă consideri? :(
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Dar ce ar însemna progresul meu, în opinia ta? Să muncesc? Să o uit pe Cris?
da

Tu ai putea să îţi sufoci părinţii cu perna?
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:daca e o boala da, o fi imposibil

Boala FOBIE SOCIALĂ.
Sylver » 8-Feb-2019, 04:35:56 scrie:Am redeschis un forum cu 160 de mii de mesaje. O să fac anunţul la mine, pe blog.
si nu va scrie nimeni. Ce sens are?

Scrii tu. O:-)
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:Eu ţi-am zis ce joburi poţi avea. Joburi de acasă e greu, nu eşti femeie să te freci la webcam pt bani şi nici cu o inteligenţă şi cunoştinte excelente în IT şi hack-uri ca să faci de acasă treburi. Sau să faci trading cu acţiuni bani dar nici acolo nu te pricepi.

Nu pot să fac videochat deoarece stau cu părinţii. Şi oricum, nu arăt bine.
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:Ca bărbat e greu să găseşti ceva dacă mai eşti şi sociofob, de ce crezi că sunt aşa mulţi boschetari? Pt că nici ei nu şi-au găsit de lucru sau de făcut bani.

Am dormit lîngă un boschetar, într-o terasă abandonată din Mamaia.
Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:Ziceai că vrei gigolo, păi sociofob şi cum un aspect fizic neplăcut ar merge? interesează-te.

Dar sînt virgin. Pot vinde asta.

Ian van dahl » 8-Feb-2019, 18:01:40 scrie:Dar am o nouă idee, să faci ce face şi sor-ta, poate faci 4000 euro anual şi tu. sau să vinzi la magazine, la chioşcurişi pe plajă.

Nu pot să fac ce face ea nici în 100 de ani. Ea munceşte la prostiile alea zi-lumină. Cred că o să se îmbolnăvească, dacă nu o ia mai uşor.
Lasgo » 8-Feb-2019, 23:42:17 scrie:Apropo de muncă, că tot eşti pervers cel puţin în gândire, munca e ca şi cum ai face sex (sau te-ai masturba că tot eşti fan), te oboseşte şi apoi dormi. Faci altceva şi uiţi de prostiile care te trag în urmă sau îţi inundă creierul obsesiv. Cam aşa te simţi când vi acasă de la muncă, ai oboseală epuizare şi vrei să te speli şi odihneşti. Unii fac sport de exemplu cam tot astfel. Îţi dai seama ce naşpa e când eşti pe final după ceva sport cu organismul consumat transpirat pe ultima sută de metri şi aştepând în gând să intrii la spălare şi odihnă apoi. Îţi dai seama că e cam plăcut gândindu-te la ohihna de apoi, poate e ca un fel de masochism să munceşti. Sunt şi care când vin acasă nu-s obosiţi din contră se apucă de sex, şi apoi doarme, depinde de fiecare. De regulă ăia care stau doar pe scaun la muncă. Ei pierd energia psihică dar se încarcă fiziologic în atâtea ore. Înţepenesc cum se spune şi se şi îngraşă treptat.

Tu parcă ziceai că eşti maseuză... :-?
Lasgo » 8-Feb-2019, 23:42:17 scrie:Eu ţi-am recomandat angajare sau muncă pt a scăpa de depresie parţial şi a mai schimba mediul făcând şi ceva util adică să câştigi nişte bani. Puteam să-ţi recomand să iei la pas toate cluburile şi barurile şi să-ţi faci prieteni dar ştiu că e imposibil pt tine fiind depresiv si sociofob.

N-am fost niciodată într-un club sau bar. M-au invitat colegii de liceu/ facultate, dar nu am mers.
Lasgo » 8-Feb-2019, 23:42:17 scrie:Am auzit că există cazuri de oameni care au intrat în depresie în momentul cănd au intrat în şomaj, adică au pierdut locul de muncă care-i ţinea în priză să funcţioneze şi le oferea şi salariul. Astfel ei se inscriau la niste activităţi ca să aibă un program zilnic. Asta era mai demult, acum cam toată lumea preferă să nu facă nimic şi doar să primească bani.

Eu prefer să nu fac nimic, şi fără bani.
Am mai zis că sînt un prinţişor?
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

dahihofra

Mesajde dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30

Nu am prieteni. Nu am aptitudini. Nu ştiu să bat un cui.
Sînt un prinţişor.
eşti doar un leneş şi un indolent. Un cui bat şi eu dacă mă pun. Eu pot şi placa video să pun la pc şi să strâng şurubul ala. Pot şi drivere să pun.
Eh, cînd îmi găseşti ceva din aria mea de competenţe, let me know.
ţi-am dat indicii, dacă nu vrei deloc să evoluezi ce pot face? probabil că nu ai competenţe de nimic. Doar forţat ai fi putut încerca joburile propuse.

Mă uitam la colege bune şi aveam "inspiraţie" maximă.
Nu ştiu dacă ai citit, dar am făcut-o şi în tramvai. La fel... senzaţie extraordinară!
oricine ţi-ar spune că nu eşti în toate minţile

Scrii tu. O:-)
numai scriu. Stai în nădejdea mea?

Adică aşa distrus mă consideri? :(
nu doar eu. Uite-te numai ce prejudecăţi şi prostii ai scris
Tu ai putea să îţi sufoci părinţii cu perna?
poate dacă aş innebuni

Nu pot să fac videochat deoarece stau cu părinţii. Şi oricum, nu arăt bine.
adică tocmai la aşa ceva te-ai gândit, adică şansele minime.

Tu parcă ziceai că eşti maseuză... :-?
da
N-am fost niciodată într-un club sau bar. M-au invitat colegii de liceu/ facultate, dar nu am mers.
foarte rău

Eşti incredibil, te învârţi în jurul cozii ca pisica.
Nu mai bea atâta suc în pana mea.
Colivie de aur? orice colivie e inutilă. Doar infractorii ar trebui puşi in colivie.
Păi tu nu ziceai că Cris face muie şi labă?
păi ce treabă am eu cu aia?

Nu te baza că scriu eu pe forumurile ălea că nu mai scriu.
Inchide si ala cu ateii că nu ţi-a mai scris nimeni de anul trecut.
Nu te mai gândi că nu mă dezamăgeşti, tu eşti o dezamăgire de fapt şi nici nu mă aştepatm la nimic să faci cu viaţa ta.
Imi spui tot aceleaşi concepte idioate ale tale cu prinţişor munca pt proşti & shit.
dahihofra

Mesajde Sylver » 14-Feb-2019, 01:54

dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:eşti doar un leneş şi un indolent. Un cui bat şi eu dacă mă pun. Eu pot şi placa video să pun la pc şi să strâng şurubul ala. Pot şi drivere să pun.

E vorba de două şuruburi. Plăcile video actuale, ocupă două slot-uri.
Am încercat să repar o măsuţă de la mine din cameră. Am bătut vreo 10 cuie şi toate s-au îndoit. Apoi, a venit tata şi le-a scos şi a bătut altele. Corect.
Sînt un loser. :(
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:ţi-am dat indicii, dacă nu vrei deloc să evoluezi ce pot face? probabil că nu ai competenţe de nimic. Doar forţat ai fi putut încerca joburile propuse.

Dap. Aşa este. Nu sînt bun de nimic. Probabil, cel mai bun lucru pe care l-aş putea face ar fi... să mor! :((

dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Mă uitam la colege bune şi aveam "inspiraţie" maximă.
oricine ţi-ar spune că nu eşti în toate minţile

Nu-i adevărat. Eu am văzut multe filmuleţe de tip "flash"/ "flashing". Este ceva ce ar trebui să încercăm cu toţii.
Sexualitatea face parte din noi. Trebuie să o exprimăm.
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Numai scriu. Stai în nădejdea mea?

Păi tu eşti singura persoană cu care mai vorbesc. Suntem amici, nu?
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Adică aşa distrus mă consideri? :(
nu doar eu. Uite-te numai ce prejudecăţi şi prostii ai scris

Prejudecăţi ai tu, mai mari ca ale mele. Îţi garantez.
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Tu ai putea să îţi sufoci părinţii cu perna?
poate dacă aş innebuni

Păi atunci? Cum îmi ceri mie asta?
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Nu pot să fac videochat deoarece stau cu părinţii. Şi oricum, nu arăt bine.
adică tocmai la aşa ceva te-ai gândit, adică şansele minime.

Singurul job la care mă pot gîndi, ar fi, administrator de forum. La altceva, nu mă pricep.
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Tu parcă ziceai că eşti maseuză... :-?
da

Cînd îmi faci un masaj... erotic? :oops:
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:N-am fost niciodată într-un club sau bar. M-au invitat colegii de liceu/ facultate, dar nu am mers.
foarte rău

Daaa. Îmi şi imaginez. Mare pierdere, dom'le...
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Eşti incredibil, te învârţi în jurul cozii ca pisica.

Dacă mă învîrt ca pisica, am şanse să sfîrşesc violat de motănelul meu.
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Nu mai bea atâta suc în pana mea.

Atunci, de ce zic specialiştii să consumăm, zilnic, minim 2 litri de lichide?
Eu fix atît consum. O sticlă de 2 litri. Dar plătesc două sticle (îi iau şi maică-mii)
Asta înseamnă vreo 36 de milioane de lei vechi pe an.
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Colivie de aur? orice colivie e inutilă. Doar infractorii ar trebui puşi in colivie.

Eu mă refeream strict la conceptul filosofic, nu la concretul rudimentar...
Sylver » 10-Feb-2019, 01:03:23 scrie:Păi tu nu ziceai că Cris face muie şi labă?
păi ce treabă am eu cu aia?

Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face!
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Nu te baza că scriu eu pe forumurile ălea că nu mai scriu.

Mă supăr. Şi pun "botic". :(
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Inchide si ala cu ateii că nu ţi-a mai scris nimeni de anul trecut.

O să deschid nişte topic-uri noi.
dahihofra » 10-Feb-2019, 13:30:57 scrie:Nu te mai gândi că nu mă dezamăgeşti, tu eşti o dezamăgire de fapt şi nici nu mă aştepatm la nimic să faci cu viaţa ta.
Imi spui tot aceleaşi concepte idioate ale tale cu prinţişor munca pt proşti & shit.

De ce vrei să ai, mereu, dreptate?

Ai ascultat piesa nouă de la 3rei Sud Est? :-?
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Ian van Dahl

Mesajde Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21

Cînd îmi faci un masaj... erotic?
Auzi, uite îţi zic direct de unde e problema ta si unde bate efectul.
Tu nu poţi fi iubit pt că nu atragi cu nimic şi nu poţi aduce plus valoare. Cum să te vrea cineva dacă ai apucături anormale?

Poate-ţi fac şi aia când voi veni prin C-ţa. Dar oricât de milă mi-ar fi de tine cred că eşti un risc prea mare. Ai situaţii în care ai derapaje şi nu mă înţeleg deloc cu tine. Poţi fi catalogat nebun.

Să urezi la multi ani unor useri de pe forum plecati acum 10 ani îţi pare normal?

Eu nu urez nici măcar celor cu care nu vorbesc de 2 ani, şi cu care poate am stat împreună câteva luni sau ani şi ne-am cunoscut bine. Cam după un an de pauză se întrerupe tot. Există un minim de respect de a nu mai deranja lumea după o perioadă cam de 2 ani. Rare cazuri să zic un email sau sms sau mess cu ceva necesar dar nu balareli sau ceva anonim de miştocăreală.

Dap. Aşa este. Nu sînt bun de nimic. Probabil, cel mai bun lucru pe care l-aş putea face ar fi... să mor!
ai murit deja ......... de dorul idolei tale CB.
Cum vrei să atragi fete sau femei dacă afişezi aşa ceva? tu cauţi mamă adoptivă sau parteneră de viaţă tu fiind baza şi pt ea?

E vorba de două şuruburi. Plăcile video actuale, ocupă două slot-uri.
Am încercat să repar o măsuţă de la mine din cameră. Am bătut vreo 10 cuie şi toate s-au îndoit. Apoi, a venit tata şi le-a scos şi a bătut altele. Corect.
Sînt un loser. :(
Complicat si cuiele si placa video.
Bati cuie în masă şi se crapă lemnul. Ălea se fixează cu suruburi sau ceva lipici. Era undeva o imagine in care spunea ca daca nu tii ciocanul perpendicular se indoaie cuiul.
Recomanda o placa video pt sempron x2 2100 1,8 Ghz Brisbane 512kB cache L2 si 1GB DDR2 533 MHz. Am mufă pcie deci o nvidia 1080 ar merge? Nu stiu exact ce se fabrica. O placa video de 4000 ron merge sa pun? asa ca si intrebare zic.

Nu-i adevărat. Eu am văzut multe filmuleţe de tip "flash"/ "flashing". Este ceva ce ar trebui să încercăm cu toţii.
şi cum o exprimi?

Singurul job la care mă pot gîndi, ar fi, administrator de forum. La altceva, nu mă pricep.
ălea nu cred că sunt remunerate

Îţi dai seama că am scris deja zeci de mesaje aici în speranţa să te ajut şi nu am reusit?

Păi atunci? Cum îmi ceri mie asta?
încă o dovadă că nu ne înţelegem. Ţi-am cerut alea ca să poţi avea o viaţă confortabilă. Era spre binele tau.Deci te complaci in depresie anxietate singuratatae

Dacă mă învîrt ca pisica, am şanse să sfîrşesc violat de motănelul meu.
de vreun câine cal urs

Eu mă refeream strict la conceptul filosofic, nu la concretul rudimentar...
bine recunosc că nu mă ridic la nivelul tău intelectual. Cu filosofiile astea mă duci pe un tărâm necunoscut pe care-l simt sec uscat deşertic inutil. Sunt poate prea materialistă şi brută în gândire şi totuşi nu atee.

Ai ascultat piesa nouă de la 3rei Sud Est?

nu stiu ce au mai lansat. Oricum grasul ăla cu barbă poate fi un rapper bun.

De ce vrei să ai, mereu, dreptate?
bine măi, n-am dreptate. Da restul lumii ţi-a spus cam lafel aceleaşi lucruri. Tu unde ai dreptate? Iar nu mă înţeleg cu tine.

Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face!
nu văd legătura. Ţi-am jignit idola CB? Cerei ei să-ţi facă masaj erotic.

Păi tu eşti singura persoană cu care mai vorbesc. Suntem amici, nu?
Mă întristez să aud aşa ceva. Dar mai ai sora, familia. Om fi amici virtuali. Mai bine hai fuguţa la idola ta CB. Nu mai insista la mine. Nu te vrea idola ta CB? păi cine-i de vină? Eu ? ea? tu? Ce rol să am eu aici? să-ţi pun pansamente că te-a rănit aia?

Mă supăr. Şi pun "botic"
Unde-l pui? Acolo jos la mine pui boticu? Ce nesimţită pot fi să-ţi zic aşa ceva, ştiu.
Eu mă gândesc să întrerup discuţia asta cu tine, aş putea să nu mai răspund lafel şi tu, îmi e greu să te abandonez aşa după ce se pare că te-ai ataşat de mine. Am o toleranţă prea mare. Ai face bine să întrerupi tu discuţia când consideri, poţi chiar acum. Nu vreau să-mi pară rău că m-aş fi purtat urât cu un om aflat in suferinţă. Am poate suflet prea mare.
Îmi faci deja o stare de rău, numai când mă gândesc ce viaţă naşpa ai cu o stare depresivă şi singurătate di care nu poţi ieşi.
Vorbeşte mai bine altceva, ce crezi tu că îţi e uşor când ai chef, de exemplu despre pc-uri dacă tot te pricepi, n-o să te pun să vorbesti despre farduri.
Ian van Dahl

Re: Ian van Dahl

Mesajde Sylver » 16-Feb-2019, 01:34

Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Auzi, uite îţi zic direct de unde e problema ta si unde bate efectul.
Tu nu poţi fi iubit pt că nu atragi cu nimic şi nu poţi aduce plus valoare. Cum să te vrea cineva dacă ai apucături anormale?

Dar am zis eu că vreau să fiu iubit? Dă-mi copy/ paste, să văd.
Sînt cît se poate de conştient că nu merit să fiu iubit. De absolut nimeni. Nici măcar de familie.
Sînt un gunoi. Ştiu şi admit asta.
Ceea ce cer eu, este să mi se permită să iubesc EU pe cineva. Nici asta nu am voie?
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Poate-ţi fac şi aia când voi veni prin C-ţa. Dar oricât de milă mi-ar fi de tine cred că eşti un risc prea mare. Ai situaţii în care ai derapaje şi nu mă înţeleg deloc cu tine. Poţi fi catalogat nebun.

Nu am nevoie de mila nimănui. Nu mai sînt un copil. Am peste 30 de ani.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Să urezi la multi ani unor useri de pe forum plecati acum 10 ani îţi pare normal?

Atît timp cît au rămas în inima mea... Eu aşa sînt. Îmi pare rău dacă deranjează atît de mult felul meu de a fi. :roll:
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Eu nu urez nici măcar celor cu care nu vorbesc de 2 ani, şi cu care poate am stat împreună câteva luni sau ani şi ne-am cunoscut bine. Cam după un an de pauză se întrerupe tot. Există un minim de respect de a nu mai deranja lumea după o perioadă cam de 2 ani. Rare cazuri să zic un email sau sms sau mess cu ceva necesar dar nu balareli sau ceva anonim de miştocăreală.

Nu mă interesează ce faci tu. Spune "la mulţi ani" cui vrei, sau nimănui. Chiar mi-e indiferent.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:ai murit deja ......... de dorul idolei tale CB.
Cum vrei să atragi fete sau femei dacă afişezi aşa ceva? tu cauţi mamă adoptivă sau parteneră de viaţă tu fiind baza şi pt ea?

Ţi-am mai spus o dată că am crezut că, astfel, pot atrage fete. Adică să se gîndească că ar putea lua locul Cristinei. Şi să le pun pe ele pe un piedestal.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Complicat si cuiele si placa video.
Bati cuie în masă şi se crapă lemnul. Ălea se fixează cu suruburi sau ceva lipici. Era undeva o imagine in care spunea ca daca nu tii ciocanul perpendicular se indoaie cuiul.

Nu se crapă decît dacă lemnul e subţire (sau de slabă calitate).
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Recomanda o placa video pt sempron x2 2100 1,8 Ghz Brisbane 512kB cache L2 si 1GB DDR2 533 MHz. Am mufă pcie deci o nvidia 1080 ar merge? Nu stiu exact ce se fabrica. O placa video de 4000 ron merge sa pun? asa ca si intrebare zic.

Nu are rost. PC-ul este mult prea slab iar placa video nu ar putea rula la capacitate maximă, din acest motiv.
Ia-o pe asta, eventual: https://www.pcgarage.ro/placi-video/inno3d/geforce-gtx-1050-1-slot-2gb-ddr5-128-bit/
Sau mai pui ceva, şi îţi vînd eu un GTX 1060, în garanţie, la 850 de lei.
Dacă vrei o placă mai performantă pe care să o utilizezi mai mulţi ani, inclusiv pe un PC nou, te poţi orienta către un RTX: https://www.pcgarage.ro/placi-video/inno3d/geforce-rtx-2060-twin-x2-6gb-gddr6-256-bit/
Cu 4000 de lei, poţi să faci un sistem întreg. Îţi pot vinde şi eu un kit (MB + CPU + Cooler) Intel 2011v3 (în garanţie) la 2500 de lei.
Dacă eşti interesată, îţi dau detalii.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Nu-i adevărat. Eu am văzut multe filmuleţe de tip "flash"/ "flashing". Este ceva ce ar trebui să încercăm cu toţii.
şi cum o exprimi?

Labă în tramvai sau parc sau universitate. :oops:
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Singurul job la care mă pot gîndi, ar fi, administrator de forum. La altceva, nu mă pricep.
ălea nu cred că sunt remunerate

Atunci, sînt un caz pierdut.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Îţi dai seama că am scris deja zeci de mesaje aici în speranţa să te ajut şi nu am reusit?

De ce crezi că n-ai reuşit?
Detaliază. Ce aştepţi de la mine? Concret.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:încă o dovadă că nu ne înţelegem. Ţi-am cerut alea ca să poţi avea o viaţă confortabilă. Era spre binele tau.Deci te complaci in depresie anxietate singuratatae

Ce te face să crezi că ştii, mai bine decît mine, ce e spre binele meu? :?
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Dacă mă învîrt ca pisica, am şanse să sfîrşesc violat de motănelul meu.
de vreun câine cal urs

Ăia îl violează pe Hordy, că miroase a prost. Animalele simt asta.
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:bine recunosc că nu mă ridic la nivelul tău intelectual. Cu filosofiile astea mă duci pe un tărâm necunoscut pe care-l simt sec uscat deşertic inutil. Sunt poate prea materialistă şi brută în gândire şi totuşi nu atee.

Dacă erai atee, îţi ceream prietenia. :-$
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Ai ascultat piesa nouă de la 3rei Sud Est?

nu stiu ce au mai lansat. Oricum grasul ăla cu barbă poate fi un rapper bun.

Să-mi spui dacă-ţi place!
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:bine măi, n-am dreptate. Da restul lumii ţi-a spus cam lafel aceleaşi lucruri. Tu unde ai dreptate? Iar nu mă înţeleg cu tine.

Ţi-am mai zis unul dintre aforismele mele favorite: "Acolo unde toţi gîndesc la fel, nimeni nu gîndeşte prea mult".
Habar n-am cine are dreptate, dintre noi doi. Sau poate că dreptatea e undeva la mijloc.
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face!
nu văd legătura. Ţi-am jignit idola CB? Cerei ei să-ţi facă masaj erotic.

Dap. Ai jignit-o. :(
Don't do it again. Please!
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Mă întristez să aud aşa ceva. Dar mai ai sora, familia. Om fi amici virtuali. Mai bine hai fuguţa la idola ta CB. Nu mai insista la mine. Nu te vrea idola ta CB? păi cine-i de vină? Eu ? ea? tu? Ce rol să am eu aici? să-ţi pun pansamente că te-a rănit aia?

Mdeah. Mai vorbesc cu mama şi sora. Dar destul de rar deoarece tata (pe care nu-l bag în seamă) stă mai mult pe acasă (nu are serviciu). Iar eu, stau mai mult în camera mea, cu uşa închisă şi căştile pe urechi.
Sylver » 14-Feb-2019, 01:54:42 scrie:Mă supăr. Şi pun "botic"
Unde-l pui? Acolo jos la mine pui boticu? Ce nesimţită pot fi să-ţi zic aşa ceva, ştiu.

Îl pun şi acolo, dacă vrei. :oops: :whistle:
Ian van Dahl » 14-Feb-2019, 20:21:13 scrie:Eu mă gândesc să întrerup discuţia asta cu tine, aş putea să nu mai răspund lafel şi tu, îmi e greu să te abandonez aşa după ce se pare că te-ai ataşat de mine. Am o toleranţă prea mare. Ai face bine să întrerupi tu discuţia când consideri, poţi chiar acum. Nu vreau să-mi pară rău că m-aş fi purtat urât cu un om aflat in suferinţă. Am poate suflet prea mare.
Îmi faci deja o stare de rău, numai când mă gândesc ce viaţă naşpa ai cu o stare depresivă şi singurătate di care nu poţi ieşi.
Vorbeşte mai bine altceva, ce crezi tu că îţi e uşor când ai chef, de exemplu despre pc-uri dacă tot te pricepi, n-o să te pun să vorbesti despre farduri.

Păi ai putea să postezi şi pe alte topic-uri. Şi astfel... mai schimbăm subiectul. :D

Eu nu voi înceta să vorbesc cu tine. Într-adevăr... m-am cam ataşat... O fi ceva rău?
Imagine
Configuraţii

Palmares competiţii
Sylver
⭐Fratele Cel Rău⭐
⭐Fratele Cel Rău⭐

Lasgo

Mesajde Lasgo » 16-Feb-2019, 01:55

Nu-i vorba de baut 2 l de lichid. E vorba ca sucu are mult zahar si chimicale. Zaharul ala te ingrasa. 2l pe zi de suc dulce e enorm daca esti si sedentar si obez. Eu nu beau 2 l de suc nici intr-o saptamana de obicei. Mai beau cand e vreun eveniment sau ramane neconsumat si mai beau ca proasta. Dar 2l intr-o zi e un mare exces pt mine. In rest un suc de 2l imi poate ajunge si 2 saptamani. Beau apa, sau alte lichide si bauturi. Eu zahar nici nu prea consum, nici sare decat ce e in alimente.

Ti-am demonstrat iar ca mi-ai dat replica aiurea si gresita la un sfat sa nu mai bei asa mult suc.

Tu stii ca daca ai o boala de inima mai grava (operatie, sau daca ai avut preinfarct) nu ai voie sex asa cum nici efort mare? ca de la cresterea batailor inimii se poate opri? Tu fiind obez esti deja in clasa de mare risc. Ar trebuit sa incepi treptat sa mai slabesti.
Lasgo

AnteriorUrmătorul
Forum Statistici