Imagine Make love, fuck war Imagine

Moderatori: Katutza, cristian1, Paulici, bb_girl

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Sunteţi de acord cu legalizarea prostituţiei?

Da, şi chiar intenţionez să apelez
1
14%
Da, dar nu voi fi client
5
71%
Nu, deşi merg la curve/ gigoloi
1
14%
Nu, şi mi se pare imoral
0
Niciun vot

Voturi totale : 7

Mesajde BOSSE83 » 26-Feb-2009, 16:45

Noi spunem si facem orice ca sa va bagam in pat,dar asta nu inseamna ca voi trebuie sa cedati din prima :wink: Asta daca vreti o relatie,bineinteles :)) Daca vreti doar o aventura,e f bine daca cedati din prima :mrgreen: Iti spun sincer ca un barbat nu o sa vrea niciodata o relatie cu o femeie pe care o are din prima seara si iti spun si de ce:pt ca se gandeste ca daca asa a facut cu el,asa face cu toti,sare in pat la primul semn L-) Plus ca apreciem mai mult ce obtinem mai greu :)]-
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Juliana » 26-Feb-2009, 16:49

BOSSE83 scrie:Noi spunem si facem orice ca sa va bagam in pat,dar asta nu inseamna ca voi trebuie sa cedati din prima :wink: Asta daca vreti o relatie,bineinteles :)) Daca vreti doar o aventura,e f bine daca cedati din prima :mrgreen: Iti spun sincer ca un barbat nu o sa vrea niciodata o relatie cu o femeie pe care o are din prima seara si iti spun si de ce:pt ca se gandeste ca daca asa a facut cu el,asa face cu toti,sare in pat la primul semn L-) Plus ca apreciem mai mult ce obtinem mai greu :)]-

Concluzia: cand va maturizati cautati fete cuminti, de casa :)) pe celelalte le vreti doar pentru distractie :mrgreen:
Juliana
pro
pro

Mesajde BOSSE83 » 26-Feb-2009, 16:53

Pe celelalte nu le mai vrem deloc :wink:

Toti vrem fete cuminti si decente pt o relatie,dar depinde numai de voi daca vreti sa fiti asa sau nu :)
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Juliana » 26-Feb-2009, 16:59

BOSSE83 scrie:Pe celelalte nu le mai vrem deloc :wink:

Toti vrem fete cuminti si decente pt o relatie,dar depinde numai de voi daca vreti sa fiti asa sau nu :)

Depinde si de voi, Bosse.Amandoua sexele sunt de vine, nici barbatii, nici femeile nu sunt mai putin vinovate, sunt de vina in egala masura.Nu poti sa dictezi inimii de cine sa te indragostesti :wink:
Juliana
pro
pro

Mesajde Tya » 26-Feb-2009, 17:31

vechiul clișeu...urăăăăăăăăsc macismul din voi,mă jur!!!!
adică cum,noi dacă cedam din prima seară,nu suntem bune pentru o relație,ca vezi doamne credeți ca dupa asta o sa facem cu toți...dar voi ce???? cand vi se aprinde becul rosu la orice fața care trece prin fata voastră,voi sunteti mai speciali,mai cu coarne de nu vi se aplică regula cu *făra sex din prima seară* ?
pană la urmă si noi putem crede exact acelaș lucru!
Ultima oară modificat de Tya pe 26-Feb-2009, 21:00, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
=================================================================
Don’t worry. You’re human—your memory is no more than a sieve. Time heals all wounds for your kind.
Tya
pro
pro

Mesajde Juliana » 26-Feb-2009, 17:53

De aceea nu le considerati pe femei egale cu voi.Oricum nici eu nu prea va inteleg.Va plac fetele cumniti, dar ele nu au voie sa faca sex din prima noapte cu un necunoscut pentru ca sunt curve.La urma urmei nu au nici o obligatie fata de nimeni, de ce nu s-ar simti si ele bine asa cum o faceti si voi?
Gata ca m-ati enervat. X(
Acum tind sa spun ca e vina voastra, daca stau mai bine si ma gandesc Bosse.Voi aveti voie sa faceti ce vreti, dar fetele nu.Tu crezi ca aceste fete pe care voi le numiti curve, nu-si doresc o relatie stabila sau o familie?Asta nu inseamna ca esti curva daca incerci noi experiente,fiecare are dreptul sa traiasca asa cum isi doreste, fie baiat sau fata.Fiecare isi are petecul lui, nu conteaza ce viata sexuala a avut inainte atat timp cat iubesti persoana pe care ti-ai ales-o sa-ti fie alaturi tot restul vietii sau da?
Am vazut ca unii tineti mortis sa va gasiti fete pure pentru insurat, dar uitati un lucru, suntem egali fratilor.Voi nu vreti sa acceptati acest lucru.
Juliana
pro
pro

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 11:43

Asta e o chestie de cand lumea si pamantul femeia care si-o trage cu multi e panarama, barbatul care o face cu multe e foarte tare 8-) . Nu e corect, dar nici gresit. Pentru ca oricate ar fi incercarile omenirii de a face femeia egala cu barbatul chestia asta nu se va indeplini niciodata.

Eu una, pe persoana fizica, nu ma vad culcandu-ma cu oricine. Ca sa ajung in pat cu un barbat, trebuie sa fie cu adevarat special, ma rog eu sunt un caz mai special pentru epoca in care traim, dar asta e. Dupa individul cu pricina am incercat sa mai am relatii, insa nu a reusit nici unul din ei sa ma bage in pat :mrgreen: .
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 12:03

sunt si barbati care gandesc ca tine katule...
eu una vreau egalitate... :wink:
Imagine
Imagine
Don’t worry. You’re human—your memory is no more than a sieve. Time heals all wounds for your kind.
Tya
pro
pro

Mesajde BOSSE83 » 27-Feb-2009, 13:15

Tya,Misa,calmati-va,fetelor,ce ati explodat asa? =)) =)) In primul rand,eu n-am facut curva pe nimeni,nu-mi puneti vorbe in gura,voi ati pomenit de curve :wink: In al doilea rand,eu am zis doar ca un barbat va crede despre o femeie care i se daruieste din prima seara ca o face din obisnuinta,adica asa a facut in trecut,inainte de el si tot asa va face si in viitor,dupa el :) Asta am zis,deci de ce ati sarit ca arse? /:) Am mai zis,nu cauta nimeni virgine,sunt din ce in ce mai rare :)) Cautam pt o relatie fete decente,cuminti si o sa va traduc ce inseamna asta pt mine:o fata cuminte nu e neaparat o virgina,ci o fata care a avut cateva relatii la viata ei si normal ca s-a culcat cu respectivii barbati,dar nu a sarit din pat in pat doar de distractie :wink: O fata cuminte e o fata pe care nu o arata cu degetul diversi barbati pe strada si-si dau coate spunand"am avut-o si pe asta" :wink: Intelegeti?Cat despre aventurile de o noapte,si o femeie poate avea asa ceva,dar o data,de doua ori,de 3 ori,nu la infinit.Voi vorbiti despre egalitate intre sexe.Sincer,eu nu cred ca egalitatea intre sexe se refera la numarul de parteneri sexuali,asta e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o in viata mea =)) Adica cum?Daca un barbat s-a culcat cu o suta de femei,asta inseamna ca partenera lui trebuie sa se culce cu o suta de barbati,ca sa fie egali? =)) Hai sa va dau un exemplu care o sa va schimbe parerea:sa zicem ca peste 20 ani o sa aveti fiecare un baiat si o fata,iar baiatul o sa vina si o sa va spuna"mama,m-am culcat cu 20 fete",o sa vina fata si o sa va spuna"mama,m-am culcat cu 20 de baieti".Ce o sa faceti in privinta fetei?O sa o pupati pe crestet si o sa-i spuneti sa o tina tot asa? :)) Nu cred asta [-X In schimb,sunt sigur ca experienta baiatului nu o sa va deranjeze :wink: Ideea e urmatoarea:mentalitatea asta exista de la inceputul lumii si va exista pana la sfarsitul ei,asa ca nu o sa o schimbati voi daca imi sariti mie in cap :wink: Pe mine nu ma intereseaza experientele voastre sexuale sau numarul de barbati pe care l-ati avut,eu am vorbit in general,deci nu era cazul sa o luati ca pe un afront personal si sa reactionati cum ati facut-o.Asa e lumea si nimeni nu o va schimba.Eu cred ca la varsta voastra stiti care e diferenta dintre o femeie si un barbat in ceea ce priveste nr de parteneri sexuali si stiti si voi de ce nu se pot compara cele 2 situatii :)
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 14:03

Eu am dat ca exemplu sexul pentru ca e cea mai discutata diferenta intre o femeie si un barbat!
Exista femei care au avut la viata lor sute de barbati,nu ma indoiesc...dar alea sunt minoritate...o femeie decenta niciodata nu o si-o traga doar pentru arta de a si-o trage! O facem pentru ca ori suntem atrase de cineva,ori pentru ca iubim...
Insa voi barbatii,trebuie sa recunoasteti ca sunteti mai mult sau mai putin obsedati de sex! ca si cum ar fi ceva fara de care nu ati putea trai,ceva obligatoriu!
Imagine
Imagine
Tya
pro
pro

Mesajde BOSSE83 » 27-Feb-2009, 14:14

Nici chiar asa =)) =)) Sexul e f important,de acord,dar asta nu inseamna ca toti suntem nimfomani [-X Exista chestii mult mai importante in viata :) Daca sexul e important pt noi,nu inseamna ca asta ne predispune spre infidelitate,putem sa ne satisfacem nevoia de sex cu aceeasi femeie ani la rand,cu cea pe care o iubim,nu e cum ziceai tu,ca ni se aprinde beculetul la fiecare femeie intalnita pe strada =)) :wink: Cat despre egalitatea dintre barbati si femei,exista numai din anumite puncte de vedere,oricat ne-am dori noi sa fie altfel :) Uite un exemplu:voi puteti da viata,noi nu,unde-i egalitatea? :D Sau numele unui copil il da tatal,nu mama,unde-i egalitatea?Sunt o gramada de astfel de exemple,deci nu exista egalitate totala,ci doar partiala :)
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 14:24

:)) ca tare v-ati dori sa puteti da viata... =))
Imagine
Imagine
Tya
pro
pro

Mesajde BOSSE83 » 27-Feb-2009, 14:26

:P Nu a zis nimeni ca ne dorim,dar e si asta un exemplu de discriminare =)) =)) Poate unii isi doresc,mai stii? :mrgreen:
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 16:11

ma indoiesc,dar niciodata nu se stie =))
Imagine
Imagine
Tya
pro
pro

Mesajde Juliana » 27-Feb-2009, 16:27

Bosse sa stii ca tin cu femeile :)) nu am luat-o ca pe un afront personal, doar ca m-a enervat faptul cand ai spus ca nu-ti plac femeile care se culca din prima noapte cu un barbat.Nu am de ce sa ma simt vizata cand eu am avut doar singur barbar in viata mea inainte sa ma casatoresc si sa stii ca nu m-am culcat cu el din prima noapte [-X si nici cu sotul [-X
Ma intriga faptul ca ganditi despre aceste femei ca sunt niste prazi usoare si nu e asa. A fi curva inseamna sa ti-o pui cu oricine, oricand. :)) si iti dai seama dupa mutra ei ca e o penala. Am avut o prietena care avea escapade din cand in cand dar nu inseamna ca era curva, pur si simplu o facea pentru ca ii placea si nu o facea cu oricine :)) Spun asta pentru ca si voua va place sa aveti mai multe experiente.Sunt femei care vor sa experimenteze si ele si eu nu le blamez , ba chiar le apreciez pentru ca pot sa faca asa ceva.Nu oricine face asa ceva.Au un apetit sexual mai mare, dar te asigur ca asta nu inseamna ca nu vor avea o familie sau nu vor fi iubite :)
Egali din toate punctele de vedere normal ca nu vom fi pentru ca oricum suntem mai tari ca voi :mrgreen: O viata avem si fiecare si-o traieste asa cum doreste :)]-
Juliana
pro
pro

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 16:49

Pana la urma fiecare are viata lui, fiecare raspunde pentru faptele lui si urmarile le suporta numai el.
Eu nu am nimic cu cele care o fac cu diversi pentru ca asa vor ele .. e treaba lor cum le place sa fie privite dupaia.
Pe mine ma judecau multi pentru ca NU acceptam sa-mi incep viata sexuala .. mai ales fetele :| . Nu am avut in anturajul meu prietene care sa schimbe baietii ca pe sosete, doar prietene care au avut relatii cu partenerii lor cu care aveau cat de cat o perioada de timp impreuna.
Nu vad nimic palpitant si interesant din a face sex doar pentru distractie. Omul se poate distra infinit mai bine facand alte chestii. Sexul e o activitate care apropie doi oameni. Asta chiar daca la baieti e alta mancare de peste, de cand lumea barbatul trebuie sa experimenteze :-? De ce? Nu stiu .. dar e regula batuta-n cuie =)) Nu as putea sa-i cer niciodata barbatului de langa mine sa imi explice de ce s-a culcat cu "n" femei.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Juliana » 27-Feb-2009, 16:56

Oricum nici ei nu stiu sa raspunda la aceasta intrebare.Asa a fost de cand e lumea si asta tot din cauza lor.
Am citit recent faptul ca o musulmanca a fost violata de 4 insi o noapte intreaga si pana la urma tot ea a ajuns la inchisoare pentru ca ea a fost cea care i-a instigat la viol :twisted: Lume nebuna, fratilor.Musulmancele au o viata f grea, tocmai din cauza barbatului. :twisted:
Oricum vremurile care vin vor fi total diferite de ceea ce a fost pe vremea parintilor nostrii.Pe zi ce trece femeia castiga tot mai mult teren in fata lor.
In ziua de azi barbatul trebuie sa fie priceput cam in orice domeniu :))
Juliana
pro
pro

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 17:01

Femeia e buna la orice, in spatele fiecarui barbat de succes exista o femeie, asta e si motivul pentru care o femeie adevarata trebuie sa aiba demnitate si principii. Ce demnitate mai are o femeie care a avut multe aventuri si care este privita ca o femeie usoara? In viata nu te respecta nimeni daca nu meriti, trebuie sa stii sa ai un comportament de respectat si trebuie sa tii la imaginea ta si la eleganta care trebuie orice femeie sa o abia.

Unele spun ca le place sa aiba aventuri pentru ca asa capata mai multa incredere in sine, vazand ca barbatii le doresc. Dar eu sunt de parere ca trebuie sa ii faci sa te doreasca si sa te daruiesti numai celor care crezi ca merita si pe care sa ii doresti si tu cu adevarat, nu pentru o noapte, ci pentru o perioada mai lunga de timp, de ce nu, pentru toata viata.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 17:11

Respectul cred ca ar trebui castigat prin altceva,nu prin cati barbati ai vaut in pat!
Daca mergi intr-un club,te atrage un tip,tu il atragi pe el...va simtiti bine impreuna,de ce nu ai face-o cu el??Nu e nimic iesit din comun si nici nu mi se pare o grozavie...si nici un motiv pentru ca cei din jur sa nu te respect si cu atat mai putin ceva care duce la pierderea demnitatii!
Imagine
Imagine
Tya
pro
pro

Mesajde Juliana » 27-Feb-2009, 17:13

Dupa cum se stie foarte bine, barbatul e capul si femeia e gatul.Femeia este cea care se maturizeaza inaintea barbatului :D
Katu, fiecare face ce simte si ce-l duce capul, dar nu inseamna ca femeile usoare sunt de condamnat.Acum depinde cat de inteligenta este fiecare.Daca nu ar fi femeile usoare barbatii nu si-ar mai satisface dorintele sexuale si nu ar mai capat experienta cuvenita :mrgreen:
Sunt femei care au aventuri de o noapte, femei care-si doresc o relatie lunga si implicit daca sa poate sa duca la casatorie, sunt prostituate,sun lesbiene, sunt femei care nu au noroc in dragoste, sunt femei care prefera sa traiasca singure etc
Nu putem fi toti la fel, fiecare dintre noi e special la un moment dat pentru cineva ;))
Juliana
pro
pro

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 17:14

Ai dreptate .. dar sa nu devina o obisnuinta, sa nu te duci in fiecare vineri-samabata in club si sa alegi cate unul cu care sa te simti bine si sa o faci. Ma rog, asta e parerea mea.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Juliana » 27-Feb-2009, 17:16

Tya scrie:Respectul cred ca ar trebui castigat prin altceva,nu prin cati barbati ai vaut in pat!
Daca mergi intr-un club,te atrage un tip,tu il atragi pe el...va simtiti bine impreuna,de ce nu ai face-o cu el??Nu e nimic iesit din comun si nici nu mi se pare o grozavie...si nici un motiv pentru ca cei din jur sa nu te respect si cu atat mai putin ceva care duce la pierderea demnitatii!

Aici sunt de acord cu tine, nu inseamna ca ti-ai pierdut demnitatea doar ca te-ai culcat din prima noapte cu cineva pe care l-ai intalnit la un club.Mi se pare ceva grozav :)
Juliana
pro
pro

Mesajde Tya » 27-Feb-2009, 17:18

Am zis daca te atrage un tip,sa iti placa cu adevarat...sa te simti bine cu el...sa bla bla bla! Asta se intampla foarte rar,crede-ma!
Eu nu am terminat in pat cu nici un tip din nici un club...dar am terminat in pat cu un tip,prezenta o emisiune la o televiziune din Baia Mare,ma rog...
Si vorbeam cu el pe net,el avea prietena,eu aveam prieten...(cu tipul asta l-am inselat pe boul ala de-l iubeam)...si ne simteam atrasi unul de celalt...chiar foarte tare! Si uite asa,intr-o seara,eu eram acasa la un fost angajat de-al lui tata,actual f bun prieten,cu o prietena...si l-am invitat pe Rob,stiind cum se vor termina lucrurile...am trecut de faza cu sexul ...am ramas toata noaptea in pat,am povestit,am ras ca doi nebuni...si in ziua de azi suntem amici...ne sunam,el intr-un capat de lume,eu in celalt...
Imagine
Imagine
Tya
pro
pro

Mesajde Juliana » 27-Feb-2009, 17:20

Juliana scrie:
Tya scrie:Respectul cred ca ar trebui castigat prin altceva,nu prin cati barbati ai vaut in pat!

Aici sunt de acord cu tine, nu inseamna ca ti-ai pierdut demnitatea doar ca te-ai culcat din prima noapte cu cineva pe care l-ai intalnit la un club.Mi se pare ceva grozav :)

Katu, la asta ma refer si eu.Daca o faci saptamana de saptamana deja mi se pare prea mult, dar cand o faci din an in pasti e altceva.
Juliana
pro
pro

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 17:30

Pai exact asa stau treburile .. ma rog eu am o alta viziune despre sex, dar nu alta si despre societate.
Eu ma refeream acolo la ce se discuta mai sus, egalitatea de parteneri intre barbati si femei.
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

AnteriorUrmătorul
Forum Statistici