CAFENEAUA POLITICA

Despre vedetele şi emisiunile televiziunii OTV

Moderatori: Diana22, karola, Amy

Mesajde I'mOne » 22-Mar-2008, 22:20

murfatlar scrie:hai ne lasi! de cind un ministru face asa ceva? nici prim-ministru nu poate singur,fara guvern.
rumegati mai mult cind dati asemene stiri.

Deranjeza pe cineva ? ..Romania, tara tuturor posibilitatilor =;
In urma cu niste ani, actualul presedinte spunea ca a dezvoltat afaceri de familie cu ajutorul unor credite. Acum cei care spun ca a avut credite au devenit "tonomate in care bagi euro ca sa minta". Traian Basescu are o biografie ca lup de mare, alta ca ministru si o cu totul alta biografie ca presedinte. De ce nu suntem capabili sa pricepem asta? Cat de titanica e munca unui om care se bate sa schimbe in acelasi timp prezentul si trecutul! Ce o sa spunem anul viitor, cand vom afla, de pilda, ca seful actual al statului punea manifeste contra lui Ceausescu pe cheiul din Anvers. :)) :))

BONUS, ptr. " rumega" :)
<embed src="http://www.youtube.com/v/T5ALdDyjqPk" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>
(Faina piesa. Evident insa e o prostie sa ii bagi pe toti in aceiasi oala.)

Un cetatean revoltat care insa punctaza bine situatia de acum si o face intr-un stil la care rezoneaza si alegatorii lui Basescu.
Buna ziua tuturor!
scriu rar ca nu prea am timp si nici chef. In putinele mele postari nu am avut nici o consideratie pentru boschetarul de la COTROCENI, un individ scarbos si josnic. Insa el reprezinta chintesenta si ilustreaza profilul ,,moral'' al unei mari parti a acestui neam bicisnic si degradat. Este o realitate de care trebuie sa fim constienti, ca doar nu s a ales singur!

Vedeti si adunatura de limbrici-limbisti, liota de slugoi si lachei ordinari ce-i sufla in tzeava - de la ,,ilusti oameni de cultura'' la trepanati gen turcescu sau acea cretina blonda de la Ratalitatea, ce l a determinat pe CTP, constient probabil ca vorbea singur, sa adoarma! Ati vazut o pe acea creatura ? Daca Basescu ar sodomiza-o, in direct, ea ar tipa: Adrian Nastase ma violeaza, sariti , ajutor! Si multi idioti ai acestui neam ar fi ferm convinsi ca asa e chiar daca ar vedea cu ochii lor ca Baseaua e la c...l blondei!

Mai tineti minte acele mesaje cu Congo din campania electorala ? Multi dintre voi ati pus botul la aceste manevre de doi bani ale bagabontului iar acuma va dati palme! Imi aduc aminte si de O.Paler [fie iertat] cum incerca sa si justifice ,,tzeapa'' luata cu votul dat boschetarului!

Oameni fara minte, v-ati lasat dusi de nas de o scursoare duhnind mirosul canalelor porturilor lumii, de o otreapa a acestei societati degradate si degradante in care traim! Cat de putina minte poti avea ca avand de ales intre un adevarat ,,om si barbat de stat ''[A.Nastase] si acest circar dement sa votati gunoiul uman in toata mizeria lui numit basescu? Ca era Nastase cum era dar arata a om nu pitecantrop! Va oripilati acum, dar asta trebuia s o faceti de cand i-a spus lui Roman: "Petre, esti cel mai bun!", iar dupa cea fost ales i-a aratat si spus "m___"!

O sa ajungeti vremea cand va va baga in aia a mamii voastre in direct si o sa fie putori de ziaristi sau analisti care sa spuna ,,Asa e el, roman neaos si le spune direct! Si nu va amagiti ca va pierde ceva, gen lupta cu presa, etc! El nu a atacat presa , cum ar putea sa atace indivizi gen ungureanu, r.dumitrescu, r.moraru, gamalet si toate cohortele de lingai din atatea si atatea ziare si tv.uri?

Tintele lui au fost cei cativa, se pot numara pe degetele unei singure maini, care au indraznit sa i puna oglinda in fatza, lui si progeniturii sale!

Am venit acasa dupa ce isi epuizase ,,discursul'', lumea era pe strazi, in magazine etc, era vineri seara. Lumea are alta treburi. Ma asteptam la o replica din partea Antenei dar asta nu s a intamplat si l-au lasat pe Ciutacu aproape singur! Trebuia aproape instantaneu organizata o editie speciala si replicat dur acestui bastard nenorocit! Singur Badea l-a bestelit cum nu cred ca a fost vreun politician pana acum.

Imi adaug si eu mica mea contributie si o fac fara teama, nefiind o persoana publica! Nu sunt decat un cetatean caruia ii pasa de ce se intampla in tara in care traieste! Imi place sa cred ca am facut o revolutie, eu fiind subof. in armata am stat zile intregi in transee, pentru noi toti nu pentru niste smecheri, oportunisti profitori si smenari ca basescu su haita lui de PDL ISTI nenorociti!.

Da-i Doamne mintea romanului cea de pe urma!

http://www.ciutacu.ro/index.php?itemid=677

Emisiunea lui Badea la care se face referire aici:

http://www.antena3.ro/ramuri/gura_presei_14_03_2006.ram

Emisiunea e geniala, nu o ratati!
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde murfatlar » 25-Mar-2008, 18:24

te credeam mai istet;daca pui botul la tot ce scrie Ciutacu esti precum o....ciuta.....naiva.
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde I'mOne » 25-Mar-2008, 23:03

murfatlar scrie:te credeam mai istet;daca pui botul la tot ce scrie Ciutacu esti precum o....ciuta.....naiva.

Auzi asta cum iti spune...eu nu te-am rugat sa citesti ce am postat..si daca chiar nu iti convine ce scrie Ciutacu..tineti tu BOTUL la Basse sa traiesti mai bine...si tu esti precum un BaSS..prost din Constanta
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde murfatlar » 27-Mar-2008, 18:44

un prost din Constanta .a bagat frica-n oasele voastre;daca sunteti atit de tari si siguri pe pozitie de ce atacati in haita?
acum vorbesc serios;o fi facut el si manevre ca nu-i ingeras nea Traian ,dar unele-s timpenii mari. >:P
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde I'mOne » 28-Mar-2008, 14:16

murfatlar scrie:un prost din Constanta .a bagat frica-n oasele voastre;daca sunteti atit de tari si siguri pe pozitie de ce atacati in haita?acum vorbesc serios;o fi facut el si manevre ca nu-i ingeras nea Traian ,dar unele-s timpenii mari. >:P

Ia vezi aicia : http://www.antena3.ro/ramuri/stirea_zil ... 3_2005.ram
Eu zi ca ca vorbeste inteligent, coerent si la obiect. Cu oasele voastre, pentru ca astia sunt niste diletantzi incompetentzi. Nastase a facut militarie cu ei cand a fost el shef. 14 ore pe zi, lista cu TODO si numele celui responsabil, verificata zilnic, nu tinea vrajeala papagalilor :))

“Si chiar de nu voi fi un far, ci o candela, ajunge. Si chiar de nu voi fi nici candela, tot ajunge, caci m-am straduit sa aprind lumina.” Nicolae Titulescu

I se potriveste si lui Nastase, nu crezi?
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 28-Mar-2008, 17:36

hai sa va zic o chestie, la antena 3 nu ma mai uit demult, pt ca este un post facat doar pt a denigra, ciutacu uneori sare calul cum se spune, ca sa numai vorbesc de un tip stan, care ma enerveaza la culme, are un stil tipat, e nervos si imi transmite si mie o stare de tensiune pe care nu o doresc dupa o zi de stres si mai e unul parca tot pe la antene pe acolo care nu are alta treaba decat sa fie contra basescu, zi si noapte :|
acum sa fim serioasi eu sunt un om obiectiv zic eu si imi dau seama ca antenele fac doar o anume politica, asta este clar, eu cred ca cel mai bine este sa vedem lucrurile detasat, pt ca oameni ca voiculescu au de fapt puterea in mana, mas media este de fapt prima putere in stat si nu a 4-a :-/
iar jurnalism se face astazi dupa ureche si sincera sa fiu agreez alt tip de jurnalisti, alt tip de personaje din media, de ex rober turcescu, andrei gheorghe care imi place enorm,radu moraru, dan diaconescu, luis lazarus :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde I'mOne » 28-Mar-2008, 18:36

scrie:hai sa va zic o chestie, la antena 3 nu ma mai uit demult, pt ca este un post facat doar pt a denigra, ciutacu uneori sare calul cum se spune, ca sa numai vorbesc de un tip stan, care ma enerveaza la culme, are un stil tipat, :....

DA, corect fiecare cu gusturile lui, filme, musica, si jurnalisti :) ..am mai vazut si pe presedintle statului uneori sere calul si denigreaza persoane...well "sa traiti bine" :)
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 28-Mar-2008, 21:34

pai da, sare si basescu calul, sigur ca da, dar sa-ti faci din asta subiect de emisiune zi, de zi este prea mult, oare la antena nu sunt si alte subiecte pe lumea asta?
sigur ca e chestie de gusturi, niciodata nu o sa admir jurnalisti ca mircea badea care se cred destepti fara sa fie de fapt, mircea badea se pricepe mai bine la spagat decat la jurnalism :) :) :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde I'mOne » 3-Apr-2008, 18:16

..Aseara am vazut la CNN imagini de pe traseu, cand coloana lui Bush-on se indrepta spre aeroport.Dupa podul Constanta, soseaua goala Police cu motociclete, tot force peste tot :) in asteptarea coloanei oficiala, ..la un momendat, apare 'o coloana de catei comunitari" ( adica din U.E.) :) atent privind la drepta si la stanga, au traversat soseaua doi, ai apoi inca doi, seprat :)) ..mie mi s-a parut o pata de umor in toata forta aceea de asteptare... :)) :)) Well ce ? sunt caini comunitari si formeaza parte din viata de zi cu zi a Bucurestului :) ..pentru mine mi sa parut umor ca inainte de summit zvonuri si strigate din ziare si TV. ca pe drumul unde vor circula indivizii, su unde vor fi cazati "NICI MUSCA NU ZBOARA" si 'NIMENI NU MISCA' :)) :)) au adunat caiini si le-or dat drumul in alte cartier..dar cainele tot acasa vine. ori-unde lai trimite :) dar probabil astea au uitat unii din cei ce au facut treaba asta.. :)

Poate o sa inpace si pe saracii caiini, ca sa plece din bucuresti, invitindun , Taracila si BaSSe la petrecerele lor prin care isi dau concurs si fac ciuda unu la altu ( pe costul saraci romani) :( ...dadandule macar resturile de la mesele copioase ce se serveste pe acolo..
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 4-Apr-2008, 17:31

in canada nu sunt caini pe strazi? :-?
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde I'mOne » 4-Apr-2008, 18:03

kamy_kam scrie:in canada nu sunt caini pe strazi? :-?

ce perfect ai ghicit...NU SUNT si NICI TIGANI sa cercereasca nu sunt...da iti recomand sa faci o vizita daca ai ocazia sa te convingi singur(a).. :)
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 4-Apr-2008, 21:28

eh, pana-n canada e drum lung, sunt constienta ca niciodata nu o sa ajung acolo, am multe vise , dar ele nu se vor indeplini niciodata :|
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde murfatlar » 5-Apr-2008, 16:29

la ei apar aligatori si alte animale;daca-i intrebi cica-s din rezervatie naturala.

apropos de acele imagini date de anumite televiziuni ;coloana era hat departe,dar cind vrei sa faci ceva rau tarii tale si orasului folosesti si basinile trase de niste babe bolnave.

hai sa fim seriosi;porcarii,lui Bush i-a placut enorm in jud C-ta si-si va trimite emisarii ptr afaceri.
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde murfatlar » 5-Apr-2008, 16:31

I'mOne scrie:

ce perfect ai ghicit...NU SUNT si NICI TIGANI sa cercereasca nu sunt...da iti recomand sa faci o vizita daca ai ocazia sa te convingi singur(a).. :)

alooo! poate nu i-ai vazut tu?
unde a ramas vreun loc fara tigani? 8-}
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde I'mOne » 5-Apr-2008, 20:09

murfatlar scrie:
I'mOne scrie:

alooo! poate nu i-ai vazut tu? unde a ramas vreun loc fara tigani? 8-}

la ei apar aligatori si alte animale;daca-i intrebi cica-s din rezervatie naturala.
apropos de acele imagini date de anumite televiziuni ;coloana era hat departe,dar cind vrei sa faci ceva rau tarii tale si orasului folosesti si basinile trase de niste babe bolnave.
hai sa fim seriosi;porcarii,lui Bush i-a placut enorm in jud C-ta si-si va trimite emisarii ptr afaceri.

poate daca ai citi mai atent(a) ce am scris.. nu face sens ce spui...asa poti numi TIGANII si pe Pakistanezi, Arabii sau ce natiune doresti... ( dar nu ai sa vezi cercind la intersectii, sau pe strazi si sarind pe tine, si daca nu ai ceva marunti te mai si injura)

adevarat ca sunt foarte multe rezervatii de natura..si sacap cate un animal salbatic,...dar pana sa ajunga in orase sa terorize oamenii pe strazi, sau chiar sa si fie mortale atacurile animalelor sunt opriti din timp...cum scrie ziarele si la TV, oamenii seara in Bucuresti le frica sa circule din cauza caiinilor de strada.. eu nu stiu daca Televizunea a vrut sa arate sau sa faca rau oamenilor sau a Tarii, mai mult a vrut sa arate cum e organizarea si conducerea cine sa ocupa cu asa ceva..

..iar despre Bushon care a dus U.S la margina prapastiei, si intr-o recesiune, este mai criticat si batjocorit de_cat BaSSe...daca cineva ar intreba pe Bush cum afost la Constanta.. :)) :)) ar trebui sa-i dicteze cineva ce sa spuna.. :)) :)) :)) afara de razboie si oil el nu stie :)) :))
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 6-Apr-2008, 18:35

nu prea am inteles ce vrei sa zici, ca bush fara consilieri nu stie ce sa raspunda? :-?
adica nu e prea destept?
ca trebuie sa-i dicteze cineva ce sa zica ce are de zis ca el singur nu stie? :|
dar totusi a fost ales presedinte si asta de 2 ori ca e la al 2-lea mandat, te inseli odata , dar te inseli si a doua oara? :-?
in fine asta este, americanii l-au vrut , el a condus , dar basescu eu cred ca e mai destept ca bush, parerea mea, oricum mai destept ca multi alti politicieni de la noi ,asta sigur :)
in legatura cu summitul, eu cred ca a fost un succes, chiar si cu cainii aia pe strazi, si cu cersetori si cu toate relele existente aici la noi :)
oau, deci la voi umbla cangurii pe strazi =)) =)) =))
ce mi-ar place sa fie si adevarat :D
de unde zici ca ne scrii? :-?
din ce loc mai bine zis ? :-?
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde I'mOne » 6-Apr-2008, 21:25

kamy_kam scrie:nu prea am inteles ce vrei sa zici, ca bush fara consilieri nu stie ce sa raspunda? :-?
adica nu e prea destept?
ca trebuie sa-i dicteze cineva ce sa zica ce are de zis ca el singur nu stie? :|
dar totusi a fost ales presedinte si asta de 2 ori ca e la al 2-lea mandat, te inseli odata , dar te inseli si a doua oara? :-?
in fine asta este, americanii l-au vrut , el a condus , dar basescu eu cred ca e mai destept ca bush, parerea mea, oricum mai destept ca multi alti politicieni de la noi ,asta sigur :)
in legatura cu summitul, eu cred ca a fost un succes, chiar si cu cainii aia pe strazi, si cu cersetori si cu toate relele existente aici la noi :)
oau, deci la voi umbla cangurii pe strazi =)) =)) =))
ce mi-ar place sa fie si adevarat :D
de unde zici ca ne scrii? :-?
din ce loc mai bine zis ? :-?

:)) :)) :)) sa mai raspund la ironile astea :)) :)) sau sa ne luam ochelarii sa vedem unde am scris eu de cangurii.. :)) :)) nu cred ca ar avea importanta cine de unde scrie..poate sa fie din Alasca or Hong-Kong sau chiar si din varful Carpatilor la Cucuveni, :)) :)) moment ce Internetul e World Waid tot pe site-ul asta ajunge scrisul :)) :)) si daca summitul a iesit cu succes a ramas doar sa "SA TRAITI BINE" :)) :))
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 7-Apr-2008, 16:45

nu era nicio ironie, era un ton mai glumet, dar in fine, renunt sa mai glumesc :?
uneori am un chef nebun sa rad :)
trebuie sa ma cenzurez, ok, ignora-ma :(
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde I'mOne » 7-Apr-2008, 18:43

kamy_kam scrie:nu era nicio ironie, era un ton mai glumet, dar in fine, renunt sa mai glumesc :?
uneori am un chef nebun sa rad :)
trebuie sa ma cenzurez, ok, ignora-ma :(

NO OFFENCE !

Da, te-am ignorat de mult special cand am vazut glumele tale fara sens, doar ca ai chef sa razi la nebunaie de cineva..doar ti-am raspuns cu aceeasi moneda ...

adevarul, eu nu imi permit sa fac glume pe sema cuiva,(chiar daca am eu chef, sa rad de el / ea) special daca nici nu cunosc persoana ,si nici nu am schimbat o vorba... sau sai zic " MAI" nu ma simt cu nimica mai presus decat altii pe un forum public, da nici mai prejos... Probabil asa se obisnuieste pe forumul asta daca ai Nickul sau Numele cu rosu iti poti permite mai multe... :roll:

in rest cele bune..
I'mOne
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 7-Apr-2008, 19:21

desi m-am simtit bine cand am inceput ziua , iata ca o sfarsesc prost, trebuie sa marturisesc ca niciodata nu mi-am permis sa rad de cineva, sa jignesc pe cineva, ma simt f rau, nu stiu... :(
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde murfatlar » 8-Apr-2008, 18:31

kamy_kam scrie:desi m-am simtit bine cand am inceput ziua , iata ca o sfarsesc prost, trebuie sa marturisesc ca niciodata nu mi-am permis sa rad de cineva, sa jignesc pe cineva, ma simt f rau, nu stiu... :(

sfideaza-l ;face pe durul! :tongue:
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde murfatlar » 8-Apr-2008, 18:37

I'mOne scrie:
murfatlar scrie:
I'mOne scrie:

alooo! poate nu i-ai vazut tu? unde a ramas vreun loc fara tigani? 8-}

poate daca ai citi mai atent(a) ce am scris.. nu face sens ce spui...asa poti numi TIGANII si pe Pakistanezi, Arabii sau ce natiune doresti... ( dar nu ai sa vezi cercind la intersectii, sau pe strazi si sarind pe tine, si daca nu ai ceva marunti te mai si injura)

HABAR,NA-I TU! cred ca esti un mic reporteras plin de ura,politica nu se face dupa cum dictati voi;o fac ei ,cum vor.

la acei tigani faceam referire;au ajuns si in Irlanda si in Canada.

iar despre catelusi ;noi suntem de vina ptr ca nu-i luam la rost pe cei care le papa fondurile in loc sa-si sterilizeze.
D-zeu i-a dat,au un echilibru si ei in ecosistem
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Anterior

Înapoi la Vedete & Emisiuni